Rybár do konca sezóny v HK Gomeľ

BRATISLAVA - Bývalý slovenský hokejový reprezentačný brankár Pavol Rybár sa dohodol na zmluve do konca sezóny s bieloruským tímom HK Gomeľ.

V šiestom tíme bieloruskej ligy by mal byť brankárskou jednotkou. "Do Bieloruska by som mal letieť buď v nedeľu alebo v pondelok. Rokovania netrvali dlho, Gomeľ ma oslovil, už keď som bol v Chabarovsku. Všetko sa to riešilo cez môjho agenta," informoval agentúru SITA Pavol Rybár. Na Gomeľ má 35-ročný brankár veľmi príjemné spomienky. V roku 2004 v ňom dvíhal so spoluhráčmi zo Slovana Bratislava nad hlavu Kontinentálny pohár. Veľa však pred dvoma rokmi z bieloruského mesta nevidel.

"V Gomeli poznám veľmi dobre iba zimný štadión a hotel," spomína Pavol Rybár, ktorý si vo štvrtok vybavoval na bieloruskej ambasáde v Bratislave víza. Rodák zo Skalice bol až do poslednej sezóny jednotkou v Slovane Bratislava, počas leta si hľadal nový klub a v auguste ho oslovil počas sústredenia na Slovensku Amur Chabarovsk. Na východe Ruska nastúpil iba na štyri duely superligy, v ktorých inkasoval 12 gólov. V septembrovom zápase na ľade Krídel Sovietov Moskva si zranil koleno, rehabilitácia sa pretiahla a potom sa do bránky Amuru už viac nepostavil.

  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: SITA
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy