Newcastle ponížené na pôde druholigistu, Everton potvrdil gólový apetít postupom

Joselu a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiJoselu a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: Owen Humphreys/PA via AP

NOTTINGHAM - Newcastle United neuspelo v druhom kole Carabao Cupu na ihrisku druholigového Nottinghamu Forest, keď mu podľahlo 1:3. Hostia nastúpili bez slovenského brankára Martina Dúbravku, ktorý sa neobjavil ani na zápasovej súpiske. Mužstvo z Premier League zaskočil už v druhej minúte 35-ročný útočník Daryl Murphy a otvoril skóre.

Po zmene strán sa gólovo nepresadilo žiadne mužstvo, tento fakt platil až do nadstaveného času. V 92. minúte vyrovnal Venezuelský zakončovateľ Salomon Rondón a vyrovnal na 1:1. Zdalo sa, že Newcastle zabojuje o postup v predĺžení.

Nestalo sa, domáci štadión dostal do varu v 94. minúte Matty Cash a o 180 sekúnd neskôr rozjasal City Ground Portugalčan Gil Dias a uzavrel na konečných 3:1. Biedna sezóna Strák tak pokračuje, stále čakajú na prvé súťažné víťazstvo.

Výsledky stredajších stretnutí 2. kola Anglického ligového pohára vo futbale (hralo sa na jeden zápas):

Everton - Rotherham 3:1 - Marek Rodák (Rotherham) sedel na lavičke náhradníkov
Millwall - Plymouth 3:2
Nottingham - Newcastle 3:1 -