VIDEO Obhajca vstúpil do nového ročníka bez problémov: Real deklasoval AS Rím

Gareth BaleGareth Bale Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid uspeli v stredajšom domácom stretnutí 1. kola G-skupiny Ligy majstrov nad AS Rím 3:0. Góly víťaza uplynulých troch ročníkov dosiahli Isco, Gareth Bale a striedajúci Mariano.

Real sa mohol proti semifinalistovi z minulej sezóny ujať vedenia veľmi rýchlo, Modrič vymyslel prihrávku do šestnástky na Isca, ktorému zabránil v skórovaní brankár Olsen. Bale neotvoril skóre z dorážky a Olsen si poradil aj s ďalšími pokusmi. Madridčania mali naďalej výraznú štatistickú prevahu a gólovo ju vyjadrili tesne pred prestávkou. Isco vystrelil z priameho kopu spoza šestnástky ponad múr a nedal šancu Olsenovi. V 58. minúte zvýšil Bale, ktorý si nabehol na ukážkovú prihrávku Modriča za obranu a zakončil krížnym pokusom k žrdi. V nadstavenom čase prikrášlil rezultát Mariano ďalším výstavným zakončením.