Videorozhodca vo Francúzsku nefungoval: Systém jednoducho zlyhal

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR - Themba Hadebe

PARÍŽ - Systém video asistenta rozhodcu (VAR) vo futbale je od svojho vzniku predmetom rôznych diskusií. Najnovšie sa o tejto technologickej novinke vo veľkom debatovalo v súvislosti s jeho nefunkčnosťou vo francúzskej Ligue 1.

V priebehu nedeľňajšieho zápasu Rennes - Toulouse (1:1) jednoducho zlyhal a rozhodcovia sa tak museli opäť spoľahnúť na svoje oči a vlastný úsudok. "Asi desať minút pred polčasovou prestávkou za mnou prišiel štvrtý rozhodca a povedal mi, že VAR prestal fungovať. Mali s ním nejaký technický problém," povedal tréner Toulouse Alain Casanova.

Následne dodal, že ho spoločne s náprotivkom z Rennes Sabrim Lamouchim a oboma kapitánmi pred začiatkom druhého polčasu oficiálne informovali o vzniknutej situácii.

Viac o téme: FC Toulouse VAR