Korčule sa ešte na klinec zavesiť nechystá: Hokej je celý môj život!

Zdeno Chára a Rick Nash
Zdeno Chára a Rick Nash

OTTAWA - Skúsený hokejový útočník Rick Nash stále nevie, či bude ešte pokračovať v kariére alebo zavesí korčule na klinec. Tridsaťštyriročný krídelník sa stále zotavuje z otrasu mozgu, ktorý mu predčasne ukončil predchádzajúcu sezónu vo farbách Bostonu.

Objavili sa síce správy o tom, že Nash už neplánuje pokračovať a údajne o tom informoval aj vedenie súťaže, no opak je pravdou. V rozhovore pre zámorský The Athletic potvrdil, že dokumenty o ukončení kariéry ešte nepodpísal a neodovzdal. Prezradil však, že stále má pootrasové syndrómy, ktoré však odmietol špecifikovať. Ďalej priznal, že každý večer si líha do postele s vierou, že po prebudení sa bude cítiť lepšie.

Základná časť v zámorskej NHL sa začala pred týždňom, premiérovo od ročníka 2002/2003 bez Ricka Nasha. "Chýba mi to. Milujem túto hru. Hokej je celý môj život, preto je náročné vyrovnať sa s tým, že som neabsolvoval predsezónny kemp či testovanie fyzickej zdatnosti," povedal Rick Nash.

Rich Nash v NHL doteraz odohral za Columbus, New York Rangers a Boston dovedna 1060 duelov základnej časti s bilanciou 437 gólov a 368 asistencií. V play-off pridal 89 štartov (18+28). Do kolotoča NHL sa dostal ako draftová jednotka, v júni 2002 si ho vybral Columbus. Na medzinárodnej úrovni s reprezentáciou Kanady získal zlato na MS 2007 a dve zlaté na ZOH (2010 a 2014).


Tagy: Boston Bruins Rick Nash

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Charles Krupa

DISKUSIA