Africká futbalová konfederácia rieši problém za problémom: V centre diania je aj Kamerun

Kamerun zdolal vo finále Egypt 2:1 a získal piaty titul
Kamerun zdolal vo finále Egypt 2:1 a získal piaty titul

MESTO - Africká futbalová konfederácia (CAF) zrušila októbrové kvalifikačné zápasy na budúcoročný Africký pohár národov medzi Sierrou Leone a Ghanou.

Dôvodom je suspendácia prvej menovanej krajiny Medzinárodnou futbalovou federáciou (FIFA) pre zásahy vlády do chodu tamojšej národnej asociácie. Zatiaľ nie je známe, či CAF určí nový termín konania zápasov. Ak by k tomu nedošlo, bol by to veľký zásah do eliminačnej F-skupiny. CAF zatiaľ neurčila, či zrušené zápasy odohrajú v náhradnom termíne alebo si Ghana pripíše kontumačné víťazstvá. Zo skupiny postúpia na APN 2019 dva najlepšie tímy, účinkujú v nej ešte Keňa a Etiópia.

Pochybnosti sprevádzajú aj organizátorskú krajinu Kamerun. Tejto západoafrickej krajine hrozí, že príde o právo usporiadať budúcoročný kontinentálny šampionát. Dôvodom sú vážne omeškania v budovaní potrebnej infraštruktúry, ako aj násilnosti v západnej časti krajiny medzi vládnymi silami a anglicky hovoriacimi separatistami. CAF na septembrovom zasadnutí výkonného výboru v Egypte oznámila, že konečné rozhodnutie ohľadne dejiska APN 2019 odkladá na november.

V prípade núdze by turnaj, ktorý sa na budúci rok uskutoční v letných mesiacoch jún a júl, mohlo zorganizovať Maroko. CAF chce v najbližších týždňoch posúdiť hrozbu násilia v mestách Limbe a Bafoussam na západe Kamerunu, kde prebiehajú boje medzi znepriatelenými stranami. Prípravy Kamerunu sú o to náročnejšie, že rozšírením počtu účastníkov zo 16 na 24 sa zvýšil tlak na infraštruktúru.


Tagy: Kamerun CAF

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA