Nový tím v NHL narazil na problém: Seattle chce ísť do ligy, no nemá kde hrávať

KeyArena
KeyArena

TORONTO - Rada guvernérov zámorskej hokejovej NHL bude 3. a 4. decembra zasadať na Sea Islande v štáte Georgia a rozhodne o expanzii súťaže na 32 klubov. Žiadateľom o členstvo v profilige je Seattle, ktorý by rád debutoval už v sezóne 2020/2021.

Skupina investorov je pripravená zaplatiť vstupný poplatok v hodnote 650 miliónov dolárov, ale uvádza, že rekonštrukcia arény, v ktorej bude hrávať nový klub domáce zápasy, sa skončí až v novembri 2020. Informuje o tom oficiálny web NHL.

"Očakávam, že v decembri padne rozhodnutie ohľadom Seattlu," povedal zástupca komisára zámorskej súťaže Bill Daly. Podľa jeho slov vedenie NHL nemá záujem o to, aby Seattle úvod svojej premiérovej sezóny strávil v prechodnom domove a do KeyAreny by sa presťahoval až po jej dostavbe. "Uvidíme, ako sa v nasledujúcich mesiacoch upraví časový plán rekonštrukcie. Nemyslím si, že je ideálne, aby nová organizácia pôsobila akýkoľvek čas mimo domovského mesta. Vieme, že majú záujem vstúpiť do súťaže už na začiatku sezóny 2020/2021 a my sa im v tomto smere budeme snažiť vyhovieť," dodal.


Tagy: Bill Daly Seattle

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
sonicsrising.com

DISKUSIA