Guardiola o zranení Kevina de Bruyneho: Celý problém vidí v minulej sezóne

Pep Guardiola a Kevin De BruynePep Guardiola a Kevin De Bruyne Zdroj: mancity.com

MANCHESTER - Tréner futbalového klubu Manchester City Pep Guardiola vidí za súčasnými zdravotnými problémami Kevina de Bruyneho vyčerpanie z predchádzajúsej sezóny. Dvadsaťsedemročný Belgičan nastúpil v aktuálnom ročníku za úradujúceho anglického majstra iba v piatich stretnutiach.

Od začiatku sezóny ho už dvakrát postihlo vážne zranenie kolena. De Bruyne bol v základnej zostave len v dvoch prípadoch a za svoj klub ešte neodohral celé stretnutie.

V uplynulej sezóne nastúpil belgický futbalista v 52 zápasoch. Hral dôležitú rolu pri zisku bronzových medailí pre Belgicko na tohtoročnom svetovom šampionáte v Rusku. Podľa vyjadrení 47-ročného Guardiolu nemal De Bruyne dostatok času na regeneráciu pred novu sezónou. "Kevin ukončil uplynulú sezónu totálne vyčerpaný. Niektorí futbalisti sa zotavia rýchlejšie, najmä mentálna stránka však vyžaduje viac času. Nepotešili sme sa jeho zraneniu, no aspoň si oddýchol," uviedol španielsky kormidelník, cituje ho portál BBC.

De Bruyne sa naposledy predstavil vo farbách svojho klubu 1. novembra v stretnutí osemfinále Anglického ligového pohára proti Fulhamu. Guardiola si uvedomuje prínos talentovaného Belgičana pre mužstvo. "Kevin je špeciálny hráč. Potrebujeme ho v stopercentnom stave. Verím, že sa mu zranenia budú vyhýbať a bude môcť pravidelne nastupovať," dodal na záver Guardiola.

Viac o téme: Pep Guardiola Kevin De Bruyne
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: mancity.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články