VIDEO Japonsko postúpilo do štvrťfinále, Austrália aj SAE prežili penaltové drámy

Japoncom stačil na postup jediný gólJaponcom stačil na postup jediný gól Zdroj: SITA/AP Photo/Hassan Ammar

ABÚ ZABÍ - Favorizovaní futbalisti Japonska triumfovali nad reprezentantmi Saudskej Arábie 1:0 v pondelkovom osemfinálovom stretnutí na Ázijskom pohári v Spojených arabských emirátoch (5. januára - 1. februára). O jediný presný zásah stretnutia sa v 20. min postaral Takehiro Tomijasu. "Krajina vychádzajúceho slnka" sa predstaví vo štvrťfinále turnaja, kde si zmeria sily s Vietnamom.

V druhom pondelňajšom zápase sa tešila z postupu do štvrťfinále Austrália. Protinožci triumfovali nad hráčmi Uzbekistanu 4:2 až na strely zo značky pokutového kopu. Po riadnom hracom čase aj po predĺžení sa zápas skončil 0:0.

Na záver pondelkového osemfinálového programu domáci hráči SAE zdolali súperov z Kirgizska 3:2 po predĺžení. Rozhodujúci gól padol v 102. min z pokutového kopu a jeho autorom bol Ahmed Khalil.

Japonsko - Saudská Arábia 1:0 (1:0) - Japonsko postúpilo do štvrťfinále Ázijského pohára

Austrália - Uzbekistan 0:0 po predĺž., 4:2 na strely zo značky pok. kopu - Austrália postúpila do štvrťfinále Ázijského pohára

Spojené arabské emiráty - Kirgizsko 3:2 po predĺž. (2:2, 1:1) - Spojené arabské emiráty postúpili do štvrťfinále Ázijského pohára

Viac o téme: Japonsko Austrália SAE Saudská Arábia