VIDEO Krásne gesto hodné velikána: Peter Sagan dosiahol, čo chcel!

Peter Sagan sa radoval z tímového úspechu
Peter Sagan sa radoval z tímového úspechu

SAN JUAN - Slovenský cyklista Erik Baška obsadil vynikajúce tretie miesto v záverečnej 7. etape argentínskych pretekov Vuelta a San Juan. Jazdca stajne Bora-Hansgrohe v hromadnom závere zdolal len oddielový kolega Sam Bennett z Írska a druhý Kolumbijčan Alvaro Hodeg z Quicks-Stepu. Ďalší slovenský reprezentant Peter Sagan obsadil 5. miesto po tom, čo práve on rozbiehal finiš pre Bennetta. Úloha slovenského rýchlika bola jasná. Dnes nemal pretekať na víťazstvo - mal pomôcť tímovým kolegom a to aj docielil. Aj preto dvíhal Sagan v cieli ruku ako víťaz. Radoval sa z tímového úspechu. Nesebecký počin si všimli nie len komentátori, ale aj fanúšikovia, ktorí toto gesto ocenili.

"Sme veľmi šťastní z prvého víťazstva v San Juan. Sú to moje prvé preteky v sezóne a obrovská skúsenosť, keďže som bol v záverečnom špurte so Samom Bennettom a Petrom Saganom. Mal som veľkú motiváciu byť vo finále, udržať sa vpredu a zabojovať o víťazstvo, nakoniec z toho bolo tretie miesto," povedal Baška pre oficiálnu stránku Bory.

Celkovým víťazom podujatia sa stal Kolumbijčan Winner Anacona z Movistaru s časom 22:09:21 h, druhý Francúz Julian Alaphilippe (Quick-Step) na neho stratil 35 sekúnd, tretí Španiel Oscar Sevilla (Medellin) stratil necelú minútu.

Pre dvadsaťpäťročného Bašku je tretie miesto v etape jeden z najlepších výsledkov v posledných rokoch. Celkovo obsadil 109. miesto. Tretí zo Slovákov na štarte Matúš Štoček finišoval v 25. mieste v rovnakom čase ako víťaz. Devätnásťročný talent z talianskej stajne Beltrami Tsa – Hoppla – Petroli Firenze zažil vydarenú premiéru na pretekoch, keď skončil 12. v poradí vrchárov a 17. medzi mladými jazdcami, celkovo bol 92.

Peter Sagan si pripísali jedno druhé, tretie, piate, siedme a deviate miesto a celkovo ho klasifikovali na 50. pozícii. Najbližšie by sa mal predstaviť až na Tirreno - Adriatico od 13. do 19. marca.

"Som veľmi rád za dnešné víťazstvo. Odzrkadľuje to prípravu, snahu a tímovú prácu, každý jeden pretekár odviedol brilantnú prácu. Kontrolovali sme preteky a nedovolili sme úniku vypracovať si veľký náskok. Peter Sagan a Erik Baška vytvorili skvelý 'vláčik' pre Sama Bennetta, ktorý potom ukázal svoju rýchlosť. Myslím si, že celkovo môžeme byť spokojní s tým, čo sme dosiahli na Vuelte a San Juan," povedal slovenský športový riaditeľ Bory Jan Valach.

 

 


Tagy: Peter Sagan Erik Baška Bora-Hansgrohe Vuelta a San Juan

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
fcb - Vuelta a San Juan OK, Profimedia, Bettiniphoto.net; Video: Youtube

DISKUSIA