VIDEO Cháru napadol súper zozadu: Slovenský obor okamžite rozdával päste!

Zdeno Chára zhodil rukavice a pobil sa s Evanderom KaneomZdeno Chára zhodil rukavice a pobil sa s Evanderom Kaneom Zdroj: Profimeda

BOSTON - Boston v bránke s Jaroslavom Halákom zdolal San Jose 4:1. Halák vykryl 19 striel, kapitán Bruins Zdeno Chára strávil na ľade takmer 18 minút a do štatistík mu pribudol plusový bod. Slovenský obor v tretej tretine aj zhodil rukavice

Hostia otvorili skóre v 13. minúte, keď sa po zaváhaní Haláka a Cháru presadil v presilovke Logan Couture. Chybu však slovenskí hokejisti odčinili a v ďalšom priebehu už dominoval Boston, ktorý získal minimálne bod v 14. zápase za sebou. O víťazstve rozhodli Bruins v druhej tretine, v ktorej dali tri góly za 3 minúty a 19 sekúnd.

Chára v tretej tretine zhodil rukavice a pobil sa s Evanderom Kaneom, ktorý šarvátku vyvolal. Bola to druhá bitka slovenského obrancu v tejto sezóne v jeho 44. zápase. Chára dostal päť minút za bitku a dve za nebezpečnú hru lakťom, Kane inkasoval dokopy 27 trestných minút vrátane trestu do konca zápasu.

"Snažím sa hrať tvrdo a dokončovať súboje. Hokej je tvrdá hra a takéto veci sa počas zápasu stávajú. Možno bol trochu frustrovaný, ale nemôžem hovoriť za neho," povedal Chára pre klubový web Bostonu. Debut v drese Bruins okorenil asistenciou bývalý útočník New Jersey Marcus Johansson, za "žralokov" odohral prvý duel po výmene z Detroitu Gustav Nyquist. Brad Marchand strelil 25. gól v oslabení, čím na čele klubových tabuliek Bostonu vyrovnal rekord Ricka Middletona. Duel pre zranenie nedohral hviezdny obranca Sharks Erik Karlsson.

Viac o téme: Zdeno Chára Boston Bruins San Jose Sharks Evander Kane