Cyklistika prežíva ďalší dopingový škandál: Rakúsky pretekár sa priznal sám!

Georg Preidler
Georg Preidler

VIEDEŇ - Rakúsky cyklista Georg Preidler sa priznal ku krvnému dopingu. Člen tímu Groupama-FDJ to potvrdil v rozhovoroch pre Kronen Zeitung a Kleinen Zeitung. Informovala o tom agentúra APA.

"Dávate do tréningu všetko, staráte sa o zdravú výživu, no stále nie ste v popredí. Cítite sa ako blázon a jedného dňa máte toho dosť," povedal 28-ročný Preider. Ten je po Stefanovi Deniflovi druhým cyklistom, ktorý sa v priebehu niekoľkých dní priznal k dopingu. Okrem nich vyšetrujú aj ich krajanov bežcov na lyžiach Maxa Haukeho a Dominika Baldaufa, ktorých polícia zadržala počas minulotýždňovej razie na majstrovstvách sveta v severských lyžiarskych disciplínach v Seefelde.


Celkovo zatkli deväť ľudí podozrivých z participácie na medzinárodnej dopingovej sieti. Na čele skupiny údajne stojí nemecký lekár Mark Schmidt. Medzi zadržanými športovcami boli aj dvaja Estónci a kazašský dvojnásobný strieborný medailista z MS Alexej Poltoranin. Úrady už skôr predpokladali, že dopingový škandál sa rozšíri aj na ďalšie odvetvia.


Tagy: Groupama-FDJ Mark Schmidt Georg Preidler

Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia

DISKUSIA