Hovorka a Kudrna prispeli gólmi k triumfom českých tímov, brankár Čiliak s asistenciou

Marek HovorkaMarek Hovorka Zdroj: Twitter HC Dynamo Pardubice

PRAHA - V poslednom 52. kole základnej časti najvyššej českej hokejovej súťaže sa v piatok strelecky presadili štyria slovenskí reprezentanti. Marek Hovorka pomohol Pardubiciam k víťazstvu 4:2 nad Hradcom Králové gólom zo 48. minúty.

V zápase Sparty Praha s Libercom (5:2) sa presadil Andrej Kudrna gólom zo 42. minúty a pridal k nemu aj asistenciu. V stretnutí medzi Vitkovicami a Litvínovom sa gólom v drese domácich presadil Radoslav Tybor v 54. min a jeho tím zvíťazil 5:1. Brankári Jaroslav Janus a Branislav Konrád odchytali za Litvínov, resp. Olomouc celý zápas, ani jeden z nich sa netešil z víťazstva. Do tretice nevyhral ani tím okolo gólmana Mareka Čiliaka Kometa Brno. Tím z Moravy prehral v Zlíne 1:3, avšak pri jedinom góle hostí sa Čiliak zapísal do štatistík úspešnou asistenciou.

Po odohraní posledného kola záverečnej časti súťaže obsadil prvé miesto v tabuľke elitnej českej súťaže Liberec so 101 bodmi. Druhý Třinec ich má na konte o dva menej. Priamu účasť vo štvrťfinále play-off si okrem nich zabezpečili aj Plzeň, Hradec Králové, Kometa Brno a Olomouc.

Chomutov - Olomouc 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)
Bruno Mráz 0+1, Matúš Hlaváč 0+1, František Skladaný 0+1, Branislav Konrád (všetci Olomouc) odchytal celý zápas a kryl 28 z 33 striel súpera

Mladá Boleslav - Třinec 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Pavol Skalický (Mladá Boleslav) 0+1

Pardubice - Mountfield Hradec Králové 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)
Marek Hovorka 1+0, Juraj Mikuš (obaja Pardubice) 0+1 - Lukáš Cingel 1+1, Matej Paulovič (Hradec Králové) 0+1

Plzeň - Karlovy Vary 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Dávid Gríger (Karlovy Vary) 0+1

Sparta Praha - Liberec 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Andrej Kudrna (Sparta Praha) 1+1

Vitkovice - Litvínov 5:1 (0:1, 1:0, 4:0)
Radoslav Tybor (Vitkovice) 1+0 - Jaroslav Janus (Litvínov) odchytal celý zápas a kryl 22 z 27 striel súpera

Zlín - Kometa Brno 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)