UEFA sa bude zaoberať cenami vstupeniek: Problémom konanie United a Barcelony

Liga majstrov
Liga majstrov

AMSTERDAM - Vedenie Európskej futbalovej únie (UEFA) sa v máji bude zaoberať podnetom klubov v súvislosti s výškou cenou vstupeniek pre hosťujúcich fanúšikov v Lige majstrov. Táto téma sa stala aktuálnou pred štvrťfinále play-off LM medzi katalánskym veľkoklubom FC Barcelona a anglický gigantom Manchester United. Klubom sa nepozdáva rozdielny cenník pre priaznivcov.

K podobným prípadom dochádzalo aj v minulosti. Vedenie nemeckého Bayernu Mníchov napríklad vyplatilo fanúšikov kompenzáciu za výjazdy na zápasy do Bruselu či Atén. V aktuálnom prípade sa vedeniu "červených diablov" nepáčila skutočnosť, že FC Barcelona žiada od anglických fanúšikov 118 eur za jednu vstupenku, no vlastným priaznivcom ponúka rôzne zľavy. United ako reakciu zdvihlo ceny lístkom pre podporovateľov Kataláncov na zápas v Manchestri na 102 libier, čo je ekvivalent cien na Camp Nou.

Zaujímavosťou je, že tieto ceny sú približne o 70 percent vyššie ako sú ceny najlacnejších lístkov na finálový duel LM, ktorý sa uskutoční 1. júna v Madride na štadióne Wanda Metropolitano. Fanúšikovia sa môžu dostať na tento zápas už za 70 eur.

Predpis UEFA by mohli prijať 29. mája počas zasadnutia výkonného výboru organizácie v azerbajdžanskom Baku počas finále Európskej ligy.


Tagy: Manchester United UEFA FC Barcelona

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA