Tréner Chelsea hodnotí Higuaína: Má rovnaký problém ako predtým Luis Suárez

Gonzalo Higuaín (v modrom)
Gonzalo Higuaín (v modrom)

LONDÝN - Tréner futbalistov FC Chelsea Maurizio Sarri prirovnal útočníka svojho tímu Gonzala Higuaína k jeho konkurentovi Luisovi Suárezovi. Podľa Sarriho aj Uruguajčan Suárez potreboval nejaký čas, kým sa dokázal presadiť po príchode do FC Liverpool.

Tridsaťjedenročný Higuaín, ktorý prišiel do Londýna v januári na hosťovanie z talianskeho Juventusu Turín, zatiaľ nastúpil za Londýnčanov v ôsmich ligových zápasoch, v ktorých zaznamenal 3 góly. "Nie je to jednoduché prispôsobiť sa tempu a štýlu hry v Premier League v prvých mesiacoch po prestupe, najmä pre útočníkov," dodal Sarri.

Šesťdesiatročný Sarri nechce, aby Higuaín opustil mužstvo. Pred novou sezónou však očakáva jeho progres najmä čo sa týka fyzickej pripravenosti. "Rovnaký problém mal aj Suárez počas prvej sezóny za FC Liverpool," povedal Sarri, cituje ho portál BBC. Suárez prestúpil do tímu z mesta Beatles v januári 2011 a zaznamenal iba 4 góly v úvodných 13 ligových stretnutiach za nový tím. V nasledujúcej sezóne skóroval už 11-krát, v ďalších dvoch ročníkov pridal 23 resp. 31 presných zásahov.

Higuaín v stredu presedel na lavičke ako náhradník celé ligové stretnutie proti Brightonu (3:0). "Potrebuje sa zlepšiť aj mentálne, nielen fyzicky. Myslím si však, že bude pre nás veľmi užitočný v závere sezóny," skonštatoval Sarri.

Argentínsky útočník nedávno ohlásil ukončenie reprezentačnej kariéry. Jeho budúcnosť na Britských ostrovoch bude záležať aj od rokovaní medzi FC Chelsea a Juventusom Turín. Londýnsky klub bude mať počas leta dve možnosti, zaplatiť 36 miliónov eur za trvalý prestup alebo 18 miliónov eur za predĺženie hosťovania do júna 2020.


Tagy: FC Chelsea Luis Suárez Gonzalo Higuaín Maurizio Sarri

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

DISKUSIA