Ivanovičovej účasť v Košiciach je ohrozená

Aktualizované

BELEHRAD - Srbsko sa vo víkendovom súboji o účasť v II. svetovej skupine tenisového Pohára federácie proti Slovensku (14.-15. júla, Steel Arena, tvrdý povrch Latex-ite) nemusí predstaviť v najsilnejšom zložení.

Pre zranenie kolena do Košíc možno nepríde piata hráčka rebríčka WTA Tour a semifinalistka nedávneho Wimbledonu Ana Ivanovičová. Práve semifinálový súboj proti neskoršej šampiónke Venus Williamsovej dohrávala na londýnskej tráve 19-ročná rodáčka z Belehradu s bandážou a bolesťami kolena.

"Priamo z Londýna odletela k špecialistovi do Ríma, ktorý vykoná potrebné vyšetrenia vrátane magnetickej rezonancie. Nasledovať by mala trojdňová terapia, po ktorej sa ukáže, či bude v poriadku alebo nie. Ana verí, že proti Slovensku si zahrá. Veľmi chce pomôcť tímu k postupu do svetovej skupiny," cituje denník Glas Javnosti otca srbskej tenistky Mišu Ivanoviča.

Ivanovičová vo Wimbledone zrejme doplatila na "vražedné" tempo v závere, keď musela na kurt každý deň a v zápasoch proti kvalitným súperkám nemala čas na oddych. "V osemfinále proti Petrovovej sa na mokrej tráve pokĺzla a odvtedy sa začali jej zdravotné problémy. Vo štvrťfinále s Vaidišovou už potom nastúpila s bandážou a tvrdila, že je to len preventívne opatrenie, v skutočnosti ju to bolelo," píše Glas Javnosti. Otec Ivanovič je však optimista: "Počítajte s Anou! Vo štvrtok chce byť už v Belehrade a odtiaľ sa presunúť na zápas na Slovensko," dodal.

Ivanovičová je univerzálna hráčka, ale v tomto roku zažiarila najmä na antuke. Vyhrala kvalitne obsadený turnaj kategórie Tier I. v Berlíne a neskôr na Roland Garros v Paríži sa prebojovala až do finále. Spolu s krajankou Jankovičovou, trojkou aktuálneho rebríčkového poradia WTA Tour, tvoria v súčasnosti najvyššie postavenú singlovú dvojicu na svete a v Košiciach mali byť jednoznačnými tromfami tímu kapitána Dejana Vraneša.

Dve výrazné individuality, ktoré v minulosti ťažko nachádzali spoločnú reč, sa mali na východe Slovenska predstaviť v súboji za svoju krajinu spolu vôbec po prvý raz. V súvislosti s blížiacim sa súbojom v Košiciach čerstvá wimbledonská víťazka v mixe Jankovičová (vybojovala ho spolu s Britom Jamiem Murrayom) pre srbské médiá poznamenala: "Teším sa na zápas. V najsilnejšom zložení zostave máme veľkú šancu na víťazstvo. Verím, že konečne postúpime v Pohári federácie o stupeň vyššie."

Ďalšími dvoma členkami srbského tímu, ktorý mal podľa pôvodnej informácie priletieť do Košíc už v utorok 10. júla po 13.00 h, sú Vojislava Lukičová (214. v rebríčku WTA vo dvojhre / 256. vo štvorhre), Ana Timotičová (442. / 826.).


 

Mihal šumom o Ivanovičovej nevenuje pozornosť


KOŠICE - Kapitán slovenského fedcupového tímu Mojmír Mihal si pochvaľuje tvrdý povrch značky latex-it v košickej Steel Aréne, na ktorom slovenské tenistky počas víkendu odohrajú barážový duel o účasť v II. svetovej skupine proti Srbsku. Šumom o možnej neúčasti Any Ivanovičovej nevenuje pozornosť a počíta s tým, že Srbky prídu do Košíc v najsilnejšom zložení s finalistkou Roland Garros i so svetovou trojkou Jelenou Jankovičovou.

Z kvarteta Sloveniek v dejisku fedcupového duelu zatiaľ trénuje iba Jana Juricová. Od stredy sa do prípravy zapojí Dominika Cibulková, ktorá do východoslovenskej metropoly zamierila v utorok popoludní, Daniela Hantuchová so Janette Husárovou priletia do Košíc vo štvrtok.

Mihal po úvodných tréningoch vyslovil veľkú spokojnosť s povrchom i s celkovým prostredím. "Moje prvé dojmy sú veľmi dobré. Povrch je trochu pomalší, loptičky nemajú príliš vysoký odskok. Janka Juricová sa zatiaľ na košickom "harde" prezentuje v dobrom svetle, v utorok predpoludním trénovala spoločne s jej sparingpartnerom Tomášom Bodom. Pevne verím, že aj ďalšie dievčatá na čele s Danielou Hantuchovou si na povrch rýchlo zvyknú. Steel Aréna na mňa urobila dobrý dojem, je to naozaj dôstojný športový stánok," povedal kapitán slovenského fedcupového tímu.

Na srbských internetových portáloch sa v pondelok večer objavili správy o možnej neúčasti Ivanovičovej, ktorá sa v Ríme podrobila vyšetreniu menisku. Mihal však mediálnym šumom neprikladá veľký význam. "Nevenujem tomu pozornosť a dievčatá pripravujem na to, že Srbky nastúpia v Košiciach s oboma najväčšími hviezdami Ivanovičovou i Jankovičovou. Ak chceme v tomto náročnom dueli uspieť, všetky naše hráčky musia podať maximálny výkon," dodal Mihal.

  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: SITA
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy