Ramsay generálku s Nórskom označil ako zvláštny zápas: Vidím progres, ale...

Tréner Slovenska Craig Ramsay
Tréner Slovenska Craig Ramsay

MICHALOVCE - Slovenská hokejová reprezentácia má za sebou vydarenú generálku na domáce majstrovstvá sveta. Zverenci trénera Craiga Ramsayho v utorok večer v Michalovciach zdolali výber Nórska 3:2 po predĺžení.

Góly slovenského družstva dosiahli Erik Černák, Tomáš Zigo a v predĺžení Richard Pánik. Už v piatok vstúpia Slováci do svetového šampionátu duelom proti Američanom. "Triumf v generálke je dôležitý na dobrú náladu v tíme pred šampionátom. Nóri boli nepríjemní, po ich vyrovnaní sme boli trochu nervóznejší. Nepremenili sme viacero veľkých šancí, musíme popracovať aj na presilovkách. To sú dôležité veci. Dnes sme boli aktívni a zaslúžene zvíťazili," zhodnotil útočník Tomáš Tatar, ktorý v utorok zaznamenal dve asistencie.

Tatar v ofenzíve súperovej obrane „podkuroval“ podobne ako ďalší hokejista zo zámorskej NHL Marko Daňo. "Nóri boli veľmi nepríjemní. Dobre sme začali a potom pridať ďalšie góly, no ich brankár chytal celkom dobre. Nóri s nami držali krok, máme za sebou kvalitnú skúšku. Sme radi, že v predĺžení sme strhli triumf na svoju stranu," povedal 24-ročný odchovanec Dukly Trenčín.

Strelecký účet v národnom tíme si v utorok otvoril obranca Erik Černák, podarilo sa mu to vo štvrtom reprezentačnom súboji. "Streliť prvý reprezentačný gól bol veľmi príjemný pocit. Obrancovia sme sa snažili, čo najviac podporovať ofenzívu. Verím, že nám to bude vychádzať stále viac," povedal spokojným hlasom košický rodák Černák. Aj jeho príchod k slovenskému tímu zlepšil tvrdú hru zadných radov. "Proti Američanom, Kanaďanom či Fínom musíme byť pripravení hrať tvrdo, aby sme si nenechali "skákať po hlave". Musíme im ukázať, že máme svoju silu," dodal.

"Bol to zvláštny zápas. Boli tam úseky, ktoré boli skvelé. V úvode prvej tretiny sme hrali vynikajúco. Potom sme prestali. Musíme to dokázať počas celého zápasu. Niektoré zápasy v príprave boli dobré a iné zase zlé. Musíme strieľať viac gólov a nespoliehať sa iba na brankárov. Som hrdý na hráčov, vidím progres, ale musíme byť konzistentný bez ohľadu na to, kto je momentálne na ľade," zhodnotil vystúpenie Slovákov v generálke tréner Craig Ramsay.

Martin Marinčin apeluje na ofenzívnu podporu obrancov: "Obrancovia musia podporovať útok. Klzisko je veľmi veľké, takže keď ste na tom korčuliarsky dobre, treba to využívať. Víťazstvo nám pomohlo, zvlášť proti Nórom, ktorí sú lepší ako Briti. Dokázali nás zatlačiť. Mali sme veľa presiloviek, v ktorých sa chlapci snažili. Musíme to jednoducho strieľať, postaviť jedného hráča pred bránku a bude to tam padať."

"Nóri boli veľmi nepríjemní. Dobre sme začali a potom pridať ďalšie góly, no ich brankár chytal celkom dobre. Nóri s nami držali krok, máme za sebou kvalitnú skúšku. Sme radi, že v predĺžení sme strhli triumf na svoju stranu," zhodnotil stretnutie útočník Marko Daňo.


Tagy: Slovensko Tomáš Tatar Nórsko Erik Černák Craig Ramsay

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Roman Hanc; Video: RTVS

DISKUSIA