VIDEO Prvého víťazstva už sa dočkali aj Nóri: V dramatickom zápase zdolali Rakúsko

Nórski hokejisti sa tešia z gólu v zápase základnej B-skupiny Rakúsko - NórskoNórski hokejisti sa tešia z gólu v zápase základnej B-skupiny Rakúsko - Nórsko Zdroj: TASR/AP/Ronald Zak

BRATISLAVA - Hokejisti Nórska triumfovali nad hráčmi Rakúska 5:3 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave v piatkovom stretnutí B-skupiny na majstrovstvách sveta 2019. Skóre otvoril už v 3. min nórsky obranca Christian Bull. V úvode druhej tretiny vyrovnal počas presilovky Peter Schneider, ale ešte v prostrednom dejstve prinavrátil Nórom vedenie Johannes Johannesen.

V 50. min opäť vyrovnal rakúsky útočník Konstantin Komarek. Už o necelú minútu znovu naklonil misky váh na stranu Nórov Alexander Reichenberg a ich vedenie zvýšil v 55. min druhým zásahom v stretnutí Bull. Jeho gól sa napokon ukázal ako víťazný, keďže pri hre bez brankára znížil 41 sekúnd pred koncom tretej tretiny Dominique Heinrich. Nádeje Rakúska ukončil a svoj hetrik skompletizoval Bull, ktorý namieril do opustenej "svätyne" súpera o osem sekúnd neskôr. Nórsko sa predstaví už v sobotu od 16.15 h v zápase proti Taliansku, Rakúšania budú v nedeľu takisto od 16.15 h čeliť Čechom.

Majstrovstvá sveta 2019 - B-skupina - Bratislava - piatok:

Rakúsko - Nórsko 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
Góly: 23. P. Schneider (Heinrich, Komarek), 50. Komarek (P. Schneider, Pallestrang), 60. Heinrich (P. Schneider, Zwerger) - 3. Bull (T. Lindström), 37.Johannesen (Valkvae Olsen, Martinsen), 51. Reichenberg (Haga, Holös), 54. Bull (M. Olimb, Reichenberg), 60. Bull
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hribik (ČR), Rantala (Fín.) - Goľak (Biel.), McCrank (Kan.), 8196 divákov

Zostavy:
Rakúsko: Starkbaum - Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Unterweger, Strong, Schlacher, Peter - P. Schneider, T. Raffl, Herburger - M. Raffl, Hofer, Komarek - Rauchenwald, Zwerger, Haudum - Obrist, Ganahl, Hundertpfund - Baumgartner
Nórsko: Holm - Holös, Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kaasastul - Olden, Patrick Thoresen, M. Olimb - Trettenes, Haga, Valkvae Olsen - T. Lindström, Martinsen, Reichenberg - Röymark, K. Forsberg, Roest

Viac o téme: Nórsko Rakúsko