Najhoršie obavy sa naplnili: Chára má zlomenú čeľusť!

Zranený Zdeno CháraZranený Zdeno Chára Zdroj: SITA/AP Photo/Jeff Roberson

BOSTON - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára je bojovník na pohľadanie a neraz to už aj dokázal. Kapitán Bostonu Bruins v aktuálnej finálovej sérii o Stanleyho pohár v zámorskej NHL proti St. Louis Blues nedohral dva z doterajších štyroch zápasoch, v oboch prípadoch šlo o nepríjemné zranenia.

V prvom zápase v tretej tretine dostal úder pukom do predlaktia od súperovho Vladimira Tarasenka a musel dolu z ľadu, na postihnutom mieste sa objavila krv a slovenského obrancu museli zašívať. Vo štvrtom súboji to "schytal" ešte viac - ľadovú plochu musel opustiť už v druhej tretine, keď ho zasiahol do tváre puk po zablokovanej strele Braydena Schenna. Neskôr sa síce objavil na striedačke s celotvárovým krytom, no neabsolvoval už ani jedno striedanie.

Po návrate do Bostonu putoval na detailné vyšetrenie, ktoré potvrdilo zlomeninu čeľuste. To, či Chára v noci zo štvrtka na piatok nastúpi v piatom zápase série, sa rozhodne neskôr. Slovenského beka síce len tak niečo z hry nevyradí, ale tréner Bruce Cassidy sa chystá aj na alternatívu, že 42-ročný trenčiansky rodák v ďalšom súboji nenastúpil. "Zvážime jeho stav a uvidíme, ako na tom bude," uviedol Cassidy. Možnou náhradou by mohol byť Steven Kampfer. "Je to ľavák, čo musíme brať do úvahy," dodal Cassidy, ktorý má k dispozícii do obrany aj Jeremyho Lauzona, Urha Vaakanainena alebo Jakuba Zbořila.

Po štyroch dueloch o Stanleyho pohár je stav finálovej série medzi Bruins a Blues vyrovnaný 2:2. Piaty súboj bude na programe vo štvrtok v bostonskej TD Garden. Zdeno Chára je kapitánom Bostonu od leta 2006 a v sezóne 2010/2011 priviedol "medveďov" k zisku prestížnej hokejovej trofeje.

Viac o téme: Zdeno Chára Boston Bruins