V Plzni berú Hrošovského za bezproblémového profesionála: Nemohli sme mu brániť v odchode

Patrik Hrošovský s dresom Genku
Patrik Hrošovský s dresom Genku

BRATISLAVA - Generálny manažér českého futbalového klubu Viktoria Plzeň Adolf Šádek priznal, že v Štruncových sadoch nechceli slovenskému stredopoliarovi Patrikovi Hrošovskému brániť v odchode. Dvadsaťsedemročný rodák z Bojníc pred niekoľkými dňami prestúpil do tímu belgického šampióna KRC Genk, do augusta však ešte pobudne v Plzni.

"Patrik je úplne bezproblémový chlapec. Nikdy som s ním neriešil žiadny 'prúser'. S tými dobrými deťmi nemáte až toľko práce, keďže nie sú toľko na očiach. Aj keď za Plzeň nestrelil toľko gólov, koľko možno chcel, pre náš klub urobil veľmi veľa. Priznávam, že sme mu v odchode nemohli a ani nechceli brániť," povedal plzenský funkcionár pre Českú televíziu.

Ako Šádek potvrdil krátko po spečatení Hrošovského prestupu, jediné predkolo európskych pohárov, do ktorého Hrošovský s určitosťou nezasiahne, je prípadné play-off Ligy majstrov, nakoľko Genk sa predstaví v spomenutej skupinovej časti tejto súťaže.

Hrošovský je kmeňový hráč Viktorie Plzeň od roku 2009, v A-mužstve tohto klubu sa prvýkrát objavil o dva roky neskôr a následne zbieral skúsenosti na hosťovaniach v Sokolove, Ústí nad Labem a Znojme. Od roku 2013 je stabilnou súčasťou kádra Plzne, za ktorú odohral dovedna 207 súťažných duelov a zaznamenal v nich 13 zásahov a 21 gólových prihrávok. Niekoľkokrát bol v zápasoch aj kapitánom plzenského tímu.


Tagy: FC Viktoria Plzeň Patrik Hrošovský

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
krcgenk.be

DISKUSIA