Slovan chce v Prištine vybojovať postup: Nebude to ľahké, na ihrisku musíme nechať srdce

Dočasne poverený tréner Slovana Ján Kozák ml.
Dočasne poverený tréner Slovana Ján Kozák ml.

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava po rýchlom vypadnutí v Lige majstrov túžia postúpiť ďalej aspoň v Európskej lige. V domácom prvom súboji 2. predkola s kosovským majstrom KF Feronikeli zvíťazili 2:1, no ich výkon nebol ideálny a fanúšikovia "belasých" ho ocenili piskotom. V utorňajšej odvete v Prištine (18.00) chce Slovan potešiť nielen postupom, ale aj výkonom.

 V klube najskôr dorezonovalo vyradenie z LM čiernohorským šampiónom Sutjeska Nikšič, po ktorom sa museli predčasne porúčať hlavný tréner Martin Ševela aj s asistentom Ivanom Vrabcom. Mužstvo v prvom kole novej fortunaligovej sezóny viedol doterajší asistent Vladimir Radenkovič, no v prvom dueli s Feronikeli na lavičke nesedel. Srbský kouč spolu s hráčmi Dejanom Dražičom a Aleksandarom Čavričom totiž vyslyšali želanie srbskej vlády, aby do zápasu nenastúpili. Slovan toto politické rozhodnutie akceptoval. Radenkovič nemal viesť tím ani v odvete, napokon ho z funkcie aj s kondičným trénerom Srdjanom Zirojevičom odvolali. Dôveru zatiaľ dostal Ján Kozák mladší, klub však na angažovaní nového kouča stále pracuje.

Neľahká situácia v úvode sezóny na Slovan v domácej súťaži vplyv nemá. V prvom kole "belasí" triumfovali u nováčika z Pohronia 3:1, v sobotu sa na odvetu EL naladili hladkým triumfom nad Michalovcami 3:0. "Presne takýto zápas a takéto víťazstvo sme potrebovali. Počas celého duelu sme hrali kompaktne, vysoko sme napádali súpera a získavali sme lopty na jeho polovici. Každý z nás sa po tomto stretnutí cíti lepšie, dobre sme sa naladili na odvetný súboj v Európskej lige," povedal pre klubový web krídelník Moha.

Tréner Kozák ml. nemal k dispozícii kanoniera Andraža Šporara, ktorý si pred súbojom prebral cenu pre Hráča mesiaca Fortuna ligy za máj. Slovinský útočník laboruje s menším zranením a pred utorkom dostal voľno. Dôveru od začiatku dostal Erik Daniel, ktorý strelil jeden gól a na ďalší prihral: "Futbal mi naozaj chutil, zápas som si užil. Aby som bol úprimný, mám toho aj dosť, po dlhšej dobe som odohral celý zápas. Do utorka však určite dobre zregenerujem a pokiaľ mi dá tréner opäť šancu od začiatku, určite budem pripravený odviesť opäť maximum."

Dvadsaťsedemročný ofenzívny stredopoliar verí, že Slovan si v utorok vybojuje postup a aspoň čiastočne poteší fanúšikov po neúspechu v LM: "Veľmi nás teší odozva publika. Fanúšikovia naposledy neboli spokojní, na čo mali právo, no v sobotu večer aj tak prišli v slušnom počte a predovšetkým nás celý zápas povzbudzovali. Naším záväzkom je odvďačiť sa týmto ľuďom hrou i výsledkami. Verím, že ich najbližšie potešíme už v Prištine. Nebude to ľahké, na ihrisku musíme nechať srdce a urobiť všetko, čo bude v našich silách, aby sme postúpili ďalej. Náskok 2:1 je zradný, ale som presvedčený, že ak každý odvedie sto percent, tak my budeme tí, ktorí sa budú radovať z postupu." 

Zápas povedú rozhodcovia z Izraela, ako hlavný Yigal Frid, na čiarach mu budú asistovať Matityahu Yakobov a Omer Barbiro.


Tagy: ŠK Slovan Bratislava

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Pavel Neubauer

DISKUSIA