VIDEO Babrák Karius opäť hviezdil: Takto daroval gól Slovanu!

Obrovská chyba Lorisa Kariusa pri zrážke s vlastným spoluhráčom Rebochom priniesla gól ŠporaraObrovská chyba Lorisa Kariusa pri zrážke s vlastným spoluhráčom Rebochom priniesla gól Šporara Zdroj: SITA/Branislav Bíbel

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava po fantastickom druhom polčase zvíťazili v úvodnom vystúpení skupinovej fázy Európskej ligy nad 15-násobným tureckým šampiónom Besiktasom Istanbul 4:2. Belasí síce po úvodnom dejstve prehrávali 1:2, ale dvomi gólmi v nadstavenom čase pečatili parádny obrat.

Skóre mimoriadne dramatického stretnutia otvoril už v 14. minúte po obrovskej chybe brankára hostí Lorisa Kariusa slovinský útočník "belasých" Andraž Šporar. Nemecký "hrdina" májového finále futbalovej Ligy majstrov 2017/2018 medzi FC Liverpool a Realom Madrid (1:3) sa opäť predviedol v tom najhoršom svetle.

Karius si zle vypočítal odraz lopty, vybehol ďaleko zo svojej svätyne a vo vzduchu loptu nešikovne odhlavičkoval smerom k vlastnej bránke. Pri zle načasovanom výskoku navyše nemecký gólman nešťastne poslal na trávnik vlastného spoluhráča Rebocha a slovinský kanonier v službách belasých nemal najmenší problém loptu upratať do prázdnej bránky 15-násobného tureckého šampióna.

Karius, ktorý je v tureckom Besiktase od roku 2018 na hosťovaní z Liverpoolu, pôsobil vo svojej kariére aj v Manchestri City či nemeckých celkoch Stuttgart a Mainz. Nemecký gólman sa od spomínaného zbabraného finále Ligy majstrov proti Realu viackrát dopustil dosť výrazných chýb a lacnému gólu sa nevyhol ani v úvodnom súboji skupinovej fázy Európskej ligy proti bratislavskému Slovanu.

Viac o téme: Besiktas Istanbul ŠK Slovan Bratislava Loris Karius Andraž Šporar
  • Zdroj: SITA, TASR, športky