Beckham chce pokračovať v anglickej reprezentácii

LONDÝN - David Beckham chce napriek veľkému sklamaniu zo stredajšieho \"tragického\" večera anglického futbalu vo Wembley aj naďalej hrať za reprezentáciu.

Tridsaťdvaročný stredopoliar má na svojom konte 99 štartov v drese Albionu, v stredu proti Chorvátsku nastúpil v druhom polčase a prihral na gól na 2:2 Petrovi Crouchovi. Po poslednom hvizde rozhodcu v zápase dlho ležal na hracej ploche a mnohí si mysleli, že sa lúči s trávnikom posvätného Wembley. Hráč Los Angeles Galaxy by však chcel hrať aj v kvalifikácii o postup na majstrovstvá sveta 2010 v JAR a na odchod z medzinárodnej scény nemyslí.

"Bez špekulácií, nekončím," povedal Beckham, ktorého kariéra v národnom tíme bola ohrozená po majstrovstvách sveta 2006 a príchode Steva McClarena na reprezentačnú lavičku. McClaren ho z mužstva vylúčil, Beckham si však svojimi výkonmi ešte v drese Realu Madrid vypýtal pozvánku späť.

Keďže v poslednom čase nehrával, pre nedostatok zápasovej kondície začal zápas s Chorvátskom na lavičke. V druhom polčase však potvrdil svoju cenu pre tím najmä gólovou nahrávkou.

"Sme sklamaní ako tím a rovnako je sklamaný aj náš národ. Nedá sa k tomu nič viac povedať. Ak nedokážeme vyhrať zápasy, nemôžeme sa kvalifikovať. Dnes sme neukázali dobrý výkon a tým je povedané všetko," povedal po zápase Beckham. Anglicko mohlo bojovať o postup do Rakúska a Švajčiarska s Chorvátskom vďaka zaváhaniu Ruska v Izraeli. Na miestenku mu stačil aj bod. "Dostali sme druhú šancu, ale nevyužili sme ju," zakončil Beckham.

  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: SITA
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy