Maldini končí: Zbohom futbal!
MILÁNO - Taliansky futbalový obranca Paolo Maldini po nedeľňajšom zisku trofeje v drese AC Miláno na MS klubov FIFA v Japonsku duplikoval, že sezóna 2007/2008 je poslednou v jeho kariére.
Taliansky futbalový obranca Paolo Maldini, ktorý je prototypom vernosti jednému klubu, po nedeľňajšom zisku trofeje v drese AC Miláno na MS klubov FIFA v Japonsku (4:2 nad argentínskym tímom Boca Juniors) duplikoval, že sezóna 2007/2008 je poslednou v jeho kariére, ale neodíde zo scény skôr.
"Teraz som spokojný s tým, čo sa mi všetko podarilo dosiahnuť," nechal sa počuť bývalý kapitán národného tímu a dodal: "Už mávam rôzne bolesti z nazbieraných zranení, ale láska k futbalu ich prehlušovala. V ostatnom období to však najmä pre kolená naozaj prestávala byť potecha."
Tridsaťdeväťročný stopér či ľavý zadák Maldini od roku 1984 nazbieral s "rossoneri" na klubovej scéne päť triumfov v Lige majstrov a sedem domácich titulov v najvyššej dlhodobej súťaži Serie A. Za reprezentáciu krajiny z Apeninského polostrova nastúpil v 126 zápasoch. O odchode do futbalového dôchodku síce uvažoval už v lete 2007, napokon však súhlasil s predĺžením platnosti kontraktu o rok.
- Autor: © Zoznam/
- Zdroj: SITA


































































































