VIDEO Arsenal pretrhol výsledkovú mizériu: Tri góly počas deviatich minút na pôde West Hamu

Nicolas Pepe a Pierre-Emerick Aubameyang oslavujú gól Nicolas Pepe a Pierre-Emerick Aubameyang oslavujú gól Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu ukončili výsledkovú mizériu a v dohrávke 16. kola anglickej ligy zvíťazili na ihrisku West Hamu 3:1. Na výhru čakal londýnsky klub deväť súťažných zápasov a v Premier League dosiahol na trojbodový zisk prvýkrát od 6. októbra. V treťom zápase v úlohe kouča sa dočkal prvého víťazstva Fredrik Ljungberg po tom, čo sa jeho zverencom podaril v druhom polčase obrat tromi gólmi počas deviatich minút.

Po prvom polčase totiž viedli domáci zásluhou Angela Ogbonna. Videorozhodca ešte skontroloval, či nehral rukou, ale lopta sa talianskemu obrancovia pri pokuse o hlavičku odrazila maximálne od ramena. Brankár Bernd Leno nemal šancu, pretože lopta ešte zmenila smer po odraze od obrancu.

Arsenal rozhodol londýnske derby až po uplynutí hodiny hry. Najprv vyrovnal osemnásťročný brazílsky záložník Martinelli po rýchlej akcii, šesť minút nato zakrútil strelu ku vzdialenejšej tyči Nicolas Pepe a vzápätí najlepší strelec Arsenalu Pierre-Emerick Aubameyang premenil Pepeho center na jedenásty gól v sezóne.

Po 16 kolách patrí Arsenalu s 22 bodmi deviate miesto, West Ham ich má teraz o šesť menej a po piatej porážke z posledných šiestich kôl je len bod nad pásmom zostupu.

Premier League: 16. kolo

West Ham United - Arsenal 1:3
(38. Ogbonna - 60. Martinelli, 66. Pépé, 69. Aubameyang).

Viac o téme: Arsenal Londýn West Ham United FC