Slováci si počínali skvele: V kvalifikácii na Australian Open samé výhry

Norbert GombosNorbert Gombos Zdroj: SITA/Alexandra Čunderlíková

MELBOURNE - Slovenský tenista Norbert Gombos sa prebojoval do finále kvalifikácie na úvodný grandslamový turnaj roka Australian Open v Melbourne. V druhom kole si poradil s Talianom Robertom Marcorom hladko 6:2, 6:4. V rozhodujúcom dueli o postup do hlavnej súťaže sa stretne s lepším z portugalsko-srbského súboja Frederico Ferreira Silva - Pedja Krstin.

Do finále kvalifikácie postúpil aj Jozef Kovalík, ktorý v zápase plnom zvratov zvíťazil nad domácim Lukeom Savilleom 6:7 (7), 7:6 (5), 6:4. V piatok čaká nasadenú dvadsaťšestku ďalší Austrálčan Max Purcell. Andrej Martin postúpil do druhého kola po víťazstve nad Rusom Alexejom Vatutinom 6:3, 6:2. Piaty nasadený sa v druhom kole stretne s Mathiasom Bourgeom z Francúzska. Martin sa z víťazného zápasu na Australian Open tešil po prvý raz od roku 2014. Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenského tenisového zväzu.

Postup do druhého kola si vybojoval aj Filip Horanský, ktorý v dohrávanom zápase z predchádzajúceho dňa otočil nepriaznivý vývoj a zvíťazil nad Španielom Robertom Ortegom-Olmedom 4:6, 7:5, 6:4. O postup do finále si zahrá proti najvyššie nasadenému Rakúšanovi Dennisovi Novakovi.