Dobrá príprava na play-off: Hlasy po derby Banskej Bystrice so Slovanom

Radovan Puliš z HC Slovan Bratislava Radovan Puliš z HC Slovan Bratislava Zdroj: SITA/Peter Rusko

Banská Bystrica - Hokejisti Banskej Bystrice si nielen udržali, ale aj upevnili prvé miesto v nadstavbovej A-skupine Tipsport Ligy. V utorkovom zápase 2. kola doma zdolali Slovan Bratislava 4:3 po predĺžení. Vďaka triumfu si upevnili vedúce postavenie v tabuľke, pred "belasými" majú trojbodový náskok.

Hlasy po zápase: 

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Začali sme veľmi dobre. Plnili sme stanovený plán. Dávali sme puky do tretiny, hrali u nich. Po druhom góle sme však trošku prestali hrať. Začali sme viac držať puk, vymýšľať. Ten druhý gól bol nešťastný, málokedy sa vidí, no padol. Ovplyvnilo nás to. V tretej tretine sme videli dve unavené mužstvá na zlom ľade. Hokej nebol pekný, no našli sme cestu ako vyrovnať. V predĺžení sme hrali presilovku, no aj pod vplyvom únavy nebola ideálna. Bartánus s Kriškom napokon dali gól. Hrali výborne, Kriška dobre do tela, Bartánus si pripísal tri asistencie. Práve títo hráči dvihli energiu mužstva."

Roman Stantien, tréner Slovana: "Chcel by som poďakovať všetkým chalanom za perfektný výkon. Bojovali od začiatku až do konca, hoci ten koniec žiaľ vypálil tak ako vypálil. Prežili sme v predĺžení presilovku súpera s trojicou hráčov. Bola to dobrá príprava na play off."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: HC Slovan Bratislava HC 05 iClinic Banská Bystrica Roman Stantien Dan Ceman
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Peter Rusko
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články