FUTBAL Trnava dostala dvestotisícovú pokutu

BRATISLAVA - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na dlhom stredajšom zasadaní riešila viac páľčivých prípadov a vynášala tvrdé tresty.

Finančne najvyššiu pokutu, 200.000 Sk, zaplatí Spartak Trnava za hrubé nešportové správanie sa divákov vo finále Slovenského pohára (SP) v Žiline proti Artmedii Petržalka.

     

Trnavčania dostali aj ďalšie povinnosti do konca sezóny 2007/08. Na každý domáci zápas musia vypracovať bezpečnostné opatrenia a predložiť ich delegátovi zápasu. Na ich štadióne je zakázané predávať alkoholické nápoje a musí sa posilniť usporiadateľská služba vo všetkých sektoroch.

 

Klub musí zabezpečiť videozáznamy z južnej a severnej tribúny, ktoré by umožnili identifikovať prípadných nespratníkov. Zakázané je používať megafóny a pri ceste na štadióny súperov obmedziť predaj vstupeniek pre fanúšikov Spartaka (predaj len s dokladom fanklubu).

     

DK SFZ riešila i medializovaný spor košického trénera Jána Kozáka s Karolom Karlíkom v Zlatých Moravciach po corgoňligovom zápase. Kozák dostal za nešportové správanie sa po stretnutí peňažnú pokutu 20.000 Sk, tréner zlatomoraveckých brankárov Karlík dostal zákaz vykonávať funkciu v príprave na dva mesiace. ViON Zlaté Moravce zaplatí za nešportové prejavy svojich fanúšikov pokutu 30.000 Sk.

     

Z hráčov dostal najvyšší trest Vladimír Pončák zo Spartaka Trnava. Za telesné napadnutie Romana Konečného z FC Senec so zranením, ktoré si vyžaduje práceneschopnosť, si nezahrá tri mesiace (od 11. mája do 10. augusta).

 

Trest na 3 zápasy nepodmienečne dostal Kozef Kročko z prvoligového Humenného, dva zápasy si po ôsmej žltej karte nezahrá trio Matej Kováč (FC Senec), Michal Piterbučko (Tatran Prešov) a Tomáš Gerich (Michalovce) - všetci od 4. mája. Rovnaký trest plynie Františkovi Kundrovi (Humenné) od 28. apríla.

     

Jeden zápas si za 4 žlté karty nezahrajú: Marek Kuzma (Dubnica) od 4. mája, Ľubomí Bernáth (Spartak Trnava) od 6. mája, Peter Záhradník (Tatran Prešov) a Erik Čikoš (Inter Bratislava) - obaja od 27. apríla, Peter Hricko (Humenné) od 28. apríla, Tomáš Boháčik, Andrej Kamendy (obaja Lučenec) a Adrián Devečka (Trebišov) - všetci od 4. mája.

     

Kamil Kopúnek (Spartak Trnava) a Radek Dosoudil (Artmedia Bratislava) si za druhé napomínanie v Slovenskom pohári nezahrajú 1 zápas tejto súťaže, trest sa im však prenáša do nového ročníka.

 

 

 

Zdroj TASR

Foto SITA

 

  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: topky.sk
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy