HOKEJ Šupler zatiaľ nie je trénerom Dinama Riga

BRATISLAVA - Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Július Šupler je stále hlavným kandidátom na post kormidelníka účastníka novovytvorenej Kontinentálnej hokejovej ligy Dinama Riga.

Lotyšské médiá už informovali o tom, že vedenie klubu slovenského kouča potvrdilo v novej funkcii. "Stal som sa víťazom dvojkolového výberu, na ktorého začiatku bolo päť kandidátov. Žiadna definitíva však ešte nepadla, v klube toto rozhodnutie musia ešte potvrdiť. Tým pádom nedošlo ešte k žiadnemu podpisu zmluvy," ozrejmil 57-ročný Šupler, ktorý v Lotyšsku pracoval v rokoch 2005 a 2006 ako lodivod HK Riga 2000.

Podľa denníka Diena o víťazstve slovenského trénera vo výberovom konaní rozhodlo vedenie Dinama, ktoré tvoria Guntis Ulmanis, Krists Freibergs, Kirovs Lipmans, Aldis Pauninš a Juris Savickis. Šupler v minulotýždňovom druhom výberovom kole uspel pomerom hlasov 3:1, keďže Lipmans pre účasť na kongrese IIHF v Montreale nehlasoval. Diene to potvrdil výkonný riaditeľ klubu Viesturs Koziols.

Ďalším kandidátom na post kormidelníka Dinama bol kouč so skúsenosťami z NHL Robbie Ftorek. "Stále pokračujem vo svojej práci, ktorá mi vyplýva zo zmluvy so slovenským zväzom. Čaká ma predsedníctvo trénerskej rady, na ktorom musíme vyhodnotiť sezónu vo všetkých vekových kategóriách. Je možné, že všetko bude otvorené až do 4. júna, keď sa uskutoční zasadnutie výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja," prezradil pre agentúru SITA Šupler, ktorý v roku 2006 podpísal so SZĽH dvojročnú zmluvu s opciou na sezónu 2008/09.

Dinamo Riga bude v budúcom ročníku pôsobiť v novovytvorenej ruskej Kontinentálnej lige, ktorá bude mať vo svojej premiérovej sezóne 24 účastníkov rozdelených žrebom do šiestich skupín. Súpermi lotyšského tímu budú v Charlamovovej divízii mužstvá Avangard Omsk, Lokomotiv Jaroslavľ, Lada Togliatti, Sibir Novosibirsk a Amur Chabarovsk.

Zdroj: SITA
Foto: Bleskovky

  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: topky.sk
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy