Neymar si môže vydýchnuť: Disciplinárka mu nenaparí dodatočný trest

Neymar
Neymar

PARÍŽ - Brazílsky futbalista Neymar nedostane dodatočný trest za incident s protihráčom v ligovom súboji s Olympique Marseille (0:1). Disciplinárka francúzskej najvyššej súťaže nemá k dispozícii dostatok informácií o konflikte a údajne rasistických urážkach medzi útočníkom Paríža SG a Álvarom Gonzálezom.

V nadstavenom čase nervózneho duelu vylúčil arbiter po hromadnom incidente päť hráčov. Z PSG Neymara, Layvina Kurzawu a Leandra Paredesa, z Marseille Jordana Amaviho a Benedetta. Neymar dostal červenú v 99. minúte po tom, čo VAR odhalil, že dlaňou udrel Álvara Gonzáleza do zadnej časti hlavy. Následne tvrdil, že tak spravil po rasistickej urážke.


Disciplinárka udelila Neymarovi po zápase dištanc na dva zápasy s podmienkou na ďalší. Dodatočne ho už trestať nebude, rovnako ani Gonzáleza. Brazílčan sa medzitým za svoje správanie ospravedlnil a priznal, že mal vyjadrenia Gonzáleza ignorovať. Ten obvinenia z rasizmu odmietol a Neymarovi odkázal, že by sa mal "naučiť prehrávať". Informovala agentúra DPA.


Tagy: Neymar Paríž Saint-Germain Olympique Marseille

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Michel Euler

DISKUSIA