Kouča slovenskej devätnástky mrzí verdikt UEFA: Cítim veľké sklamanie

Albert Rusnák st.Albert Rusnák st. Zdroj: SFZ

BRATISLAVA - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 19 rokov Albert Rusnák st. netají veľké sklamanie z utorňajšieho rozhodnutia Európskej futbalovej únie (UEFA) zrušiť majstrovstvá Európy hráčov do 19 rokov. Neuskutoční sa tak ani novembrová záverečná fáza kvalifikácie Elite Round, kde mali štartovať aj mladí Slováci, ani marcový finálový turnaj v Severnom Írsku.

Pôvodne sa mal Elite Round hrať ešte v marci tohto roka. Po zhoršení situácie s pandémiou preložila UEFA podujatie na jeseň, zo septembra sa termín posúval na október, neskôr na november, až prišlo definitívne zrušenie. Zverenci Alberta Rusnáka st. obsadili v 6. kvalifikačnej skupine druhé miesto za talianskymi rovesníkmi a na turnaji Elite Round si mali zmerať sily v Chorvátsku s Portugalskom, Tureckom a domácim výberom.

"Už som niečo tušil, keď nám prišla v minulých dňoch informácia z UEFA, že tímy si nemajú ešte rezervovať letenky, že bude zasadať výkonný výbor. Cítim veľké sklamanie, informáciu som sa dozvedel v stredu ráno od vedúceho mužstva. Mňa to veľmi mrzí, odkladali to už tretíkrát. Ešte na jar, keď sa to posunulo prvý raz, som veril, že sa to odohrá, keďže je to viazané na majstrovstvá sveta," povedal pre web SFZ tréner Rusnák a dodal: "Mali sme veľmi dobrú partiu chalanov, ten ročník má svoju silu a malo to byť vyvrcholenie našej dvojročnej spoločnej práce. Chlapci sú ukrátení o šancu bojovať o účasť na majstrovstvách Európy či sveta. Mrzí ma to naozaj veľmi."

Rusnáka škrie aj fakt, že sa so svojimi zverencami osobne nestretne. "Už nemáme žiadny spoločný program, nemôžem im ani všetkým ruku podať. Volal som s každým členom realizačného tímu, bolo im to ľúto. Spojím sa aj s každým hráčom a prehodím s nimi pár slov. Futbal nám prináša aj takéto situácie."

Šampionát mal slúžiť ako kvalifikácia na MS futbalistov do 20 rokov (Indonézia, 20. mája - 12. júna 2021), päť európskych miesteniek dostali na základe koeficientu zo sezóny 2019/2020 Anglicko, Francúzsko, Taliansko, Holandsko a Portugalsko. Informovala o tom oficiálna stránka UEFA.

Viac o téme: Slovensko U19 Albert Rusnák st.
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SFZ
  • Zdroj: TASR