Vo Zvolene veľká skúška nových hráčov

ZVOLEN - Hokejisti Zvolena začali v pondelok letnú prípravu na ročník extraligy 2008/2009 s 28-členným kádrom. V tíme je niekoľko zaujímavých tvárí. Okrem odchovancov pribudlo do mužstva ďalších desať hokejistov z iných klubov, ktorých povedie aj nová dvojica trénerov.

Hlavným bude Miloš Holaň, asistentom Vladimír Hiadlovský. "V príprave na suchu som bol spokojný so všetkým hráčmi. Som teraz zvedavý, ako budú hrať a trénovať na ľade. Máme v príprave kvalitných súperov a všetci moji zverenci sú na rovnakej štartovej čiare. Budem skúšať formácie, niektoré zohrané dvojice však trhať nechcem. Pozdáva sa mi tento nový káder. Je tu mladá, stredná i staršia generácia. Mám vždy najvyššie ciele, no múdrejší budem až po príprave na ľade. Počas nej nás preveria najmä české mužstvá na Rona Cupe v Trenčíne a potom u nás vo Zvolene na turnaji Sokol Kyjev,“ povedal pred začiatkom prípravy na ľade tréner HKm Zvolen Miloš Holaň. Zvolenčania odohrajú celkovo jedenásť prípravných zápasov. Ostrý štart v extralige ich čaká už 5. septembra, kedy predohrávajú duel 31. kola so Slovanom Bratislava.

O kapitánovi sa v kabíne Zvolena ešte len bude hlasovať. Voľba padne na jedného zo skúsených hráčov. Medzi nich sa radí aj útočník Ján Lipiansky, ktorý patril vlani v play off medzi výrazné osobnosti v kabíne HKm. "Je tu veľa nových hráčov. Ľad nám ukáže, aká je realita a pravda o sile tohto kádra. Hodnotenia si preto nechám na neskôr. Všetci sa tešíme na ľad. Chceme, aby sa nám vyhýbali zranenia a aby sme sa dobre pripravili na ligu. Určite to bude iný Zvolen ako doteraz. Mužstvo je plné sily a energie,“ tvrdil pred vykorčuľovaním na ľad J. Lipiansky. Počas letnej prípravy na ľade budú mať reprezentačné povinnosti dvaja mladí hokejisti Zvolena. Otáznik visí nad talentovanou posilou HKm Zvolen Stanislavom Laščekom. "V úvode letnej prípravy na ľade bude mať reprezentačné povinnosti Tatar. Potom si odskočí Markovič.

Lašček je kapitola sama o sebe. Visí nad ním veľký otáznik, pretože neabsolvoval s nami letnú prípravu. Uvidíme, čo ďalej. Záleží od lekárskych správ. Máme pred sebou jedenásť prípravných zápasov. Tréneri vyskúšajú zloženie jednotlivých formácií. Do štartu ligy však už neplánujeme posilniť mužstvo. Po Rona Cupe chceme zúžiť káder, v ktorom zostane maximálne deväť obrancov, štrnásť útočníkov a traja brankári,“ ozrejmil plány manažér HKm Zvolen Ivan Piovarči. Prvý prípravný zápas odohrajú Zvolenčania 29. júla doma s Popradom. O tri dni neskôr pocestujú do Ostravy a doma na turnaji "Memoriál Pavla Zábojníka“ hostia mužstvá z Kazachstanu Kazzink-Torpedo Usť-Kamenogorsk, poľský tím GKS Tychy a ukrajinský Sokol Kyjev. Zvolenčania sa zúčastnia aj na kvalitne obsadenom turnaji Rona Cup v Trenčíne. Tam sa stretnú so Znojmom, Zlínom a Třincom.

Kompletný program prípravných zápasov HKm Zvolen:
- 29.7.2008 (utorok) o 17.00 HKm Zvolen - HK Aquacity ŠKP Poprad
- 1.8.2008 (piatok) o 17.30 HC Sareza Ostrava - HKm Zvolen
- 7.8.2008 (štvrtok) o 19.00 HKm Zvolen - Kazzink-Torpedo Usť-Kamenogorsk (Kazachstan)
- 8.8.2008 (piatok) o 19.00 HKm Zvolen - GKS Tychy (Poľsko)
- 9.8.2008 (sobota) o 19.00 HKm Zvolen - Sokol Kyjev (Ukrajina)
- 14.8.2008 (štvrtok) o 13.00 HC Znojemští orli - HKm Zvolen (v Trenčíne)
- 15.8.2008 (piatok) o 16.00 RI OKNA Zlín - HKm Zvolen (v Trenčíne)
- 16.8.2008 (sobota) o 13.00 HC Oceláři Třinec - HKm Zvolen (v Trenčíne)
- 22.8.2008 (piatok) o 17.00 HK Aquacity ŠKP Poprad - HKM Zvolen
- 27.8.2008 (streda) o 17.00 HKM Zvolen - HC Sareza Ostrava
- 29.8.2008 (piatok) o 17.00 HKM Zvolen - MsHK Žilina


Zdroj: SITA
Foto: bleskovky

  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: topky.sk
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy