VIDEO Duda s Kolínom neuspel na domácej pôde, Pekarík pri hladkom triumfe Herthy

Ondrej Duda a Carlos GruezoOndrej Duda a Carlos Gruezo Zdroj: profimedia.sk

BERLÍN - Futbalisti RB Lipsko zvíťazili v 14. kole nemeckej Bundesligy na pôde VfB Stuttgart 1:0 a dostali sa na čelo tabuľky o bod pred Bayern Mníchov. Úradujúci majster má však k dobru nedeľňajší domáci duel s Mainzom. O triumfe Lipska rozhodol v 67. minúte Španiel Dani Olmo.

Hráči Bayeru Leverkusen prekvapujúco prehrali vo svojom úvodnom vystúpení v novom kalendárnom roku na pôde Eintrachtu Frankfurt 1:2. Nevyužili tak možnosť posunúť sa aspoň na jeden deň na čelo neúplnej ligovej tabuľky. Na Lipsko strácajú tri body.

Leverkusen zaznamenal iba druhú prehru v sezóne, tá prvá prišla v predchádzajúcom ligovom zápase proti Bayernu. Frankfurt naopak nadviazal na predvianočnú výhru v Augsburgu a získal tri body iba druhýkrát z uplynulých jedenástich duelov.

1. FC Kolín podľahol doma Augsburgu 0:1, o jediný presný zásah zápasu sa postaral v 77. minúte Brazílčan Iago. Za domácich odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Ondrej Duda.

László Bénes sa nedostal na trávnik v drese Borussie Mönchengladbach, no jeho tím zvíťazil na pôde Bielefeldu 1:0. Postaral sa o to švajčiarsky útočník Embolo, ktorý skóroval v 58. minúte. Borussia ukončila štvorzápasovú sériu bez víťazstva, v tabuľke jej patrí siedma priečka.

Hertha Berlín si po troch zápasoch opäť pripísala víťazstvo, keď si poradila so Schalke 3:0. Na kraji obrany Herthy nastúpil od začiatku slovenský reprezentant Peter Pekarík a tréner Bruno Labbadia ho vystriedal až v 82. minúte po treťom góle. Klub z Gelsenkirchenu stále nezvíťazil a patrí mu posledná priečka so ziskom štyroch bodov. Hertha je dvanásta.

VfB Stuttgart - RB Lipsko 0:1 (0:0)
Gól: 67. Olmo

Hertha Berlín - Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (1:0)
Góly: 36. Guendouzi, 53. Cordoba, 80. Piatek