Zošívaní odštartovali jarnú časť víťazne: Slavia si poradila s Olomoucom bez problémov

Gólové oslavy futbalistov SlavieGólové oslavy futbalistov Slavie Zdroj: SITA/AP - Petr David Josek

PRAHA - Futbalisti FK Mladá Boleslav remizovali v sobotnom domácom stretnutí 15. kola českej ligy s Brnom 1:1. V domácom drese nastúpil v základnej zostave slovenský stredopoliar Samuel Dancák, ktorý najprv v 78. minúte videl ŽK, o jedenásť minút neskôr inkasoval aj druhú a teda aj červenú kartu.

Hráči Slavie Praha vstúpili do nového roka víťazne, keď na svojom ihrisku zdolali Olomouc 3:1. Do vedenia sa ako prví dostali hostia v 15. minúte, ale domáci ešte do polčasu otočili na 2:1. Dvoma gólmi sa blysol Jan Kuchta, ktorý navyše nepremenil v prvom dejstve penaltu. Slavia v tejto sezóne ešte neprehrala a vedie tabuľku o šesť bodov pred Jabloncom, na konte má pritom duel k dobru.

15. kolo - sumáre:
Slavia Praha - Sigma Olomouc 3:1 (2:1)
Góly: 39. a 62. Kuchta, 19. Kúdela (z 11 m) - 15. Breite
/J. Hromada hral do 90.+1 min a v 48. min videl ŽK - L. Greššák hral do 56. min, M. Macík bol na lavičke náhradníkov/

Slovan Liberec - Bohemians 1905 Praha 1:1 (1:0)
Góly: 13. Mosquera - 70. Pulkrab
/M. Koscelník odohral celý duel, M. Faško hral od 81. min, L. Csáno sedel na lavičke náhradníkov - P. Le Giang odchytal celý duel/

1. FK Slovácko - MFK Karviná 2:0 (0:0)
Góly: 51. Daníček, 58. Kliment
/P. Šimko hral od 83. min, P. Bajza sedel na lavičke náhradníkov - Ch. Herc hral do 79. min, R. Mikuš hral od 61. min, M. Janečka sedel na lavičke náhradníkov/

FK Mladá Boleslav - FC Zbrojovka Brno 1:1 (0:1)
Góly: 60. Matějovský - 39. Pernica, ČK: 89. Dancák (M. Boleslav) po 2. ŽK)
/Dancák nastúpil v základe a v 89. min videl druhú ŽK - Štepanovský odohral celý duel, Záhumenský nastúpil na druhý polčas, Bariš hral od 67. min/

SFCFC Opava - FC Fastav Zlín 0:0
/Mondek odohral celý zápas - Hlinka odohral celý duel, Rakovan sedel na lavičke náhradníkov/