VIDEO V Premier League sa domácim nedarilo: Skvelá otočka West Bromwichu, Chelsea vyhrala vo Fulhame

Hráči West Bromwichu Albion sa tešia z góluHráči West Bromwichu Albion sa tešia z gólu Zdroj: SITA/AP/Adrian Dennis

WOLVERHAMPTON - Futbalisti Wolverhamptonu prehrali v sobotnom domácom stretnutí 19. kola najvyššej anglickej súťaže s West Bromwichom 2:3. Zverenci trénera Nuna Espirita Santa nebodovali naplno piatykrát za sebou. Naopak, hostia vyhrali po siedmich dueloch a pripísali si druhý triumf v tejto sezóne.

Po polčase pritom prehrávali 1:2, ale v priebehu štyroch minút otočili vďaka Semimu Ajayiovi a Matheusovi Pereirovi, ktorý premenil aj svoju druhú penaltu v zápase.

Hráči Chelsea sa dlho trápili, ale napokon zvíťazili na pôde Fulhamu 1:0. Hostia mali od 44. minúty početnú výhodu po vylúčení Antoneeho Robinsona. Využili ju však až v 78. minúte, keď sa presadil Mason Mount. Na lavičke domácich bol slovenský brankár Marek Rodák. Chelsea predtým nevyhrala tri zápasy, patrí jej priebežne 7. priečka.

Futbalisti Leicesteru sa posunuli priebežne na druhé miesto tabuľky anglickej Premier League o bod za Manchester United, ktorý má zápas k dobru. Leicester zdolal v sobotnom domácom stretnutí 19. kola Southampton 2:0, gólovo sa o to postarali James Maddison a Harvey Barnes.