Ikona Manchestru United pokračuje v trénerských šľapajach: Rooney manažérom tohto tímu

Wayne RooneyWayne Rooney Zdroj: SITA/AP - Tim Goode

DERBY - Wayne Rooney sa stal oficiálne novým trénerom futbalistov anglického druholigového Derby County. Bývalý anglický reprezentant dočasne viedol tím už od novembra, keď v klube skončil Phillip Cocu.

Tridsaťpäťročný Rooney bol ešte v tejto sezóne aktívnym hráčom Derby. Vo všetkých súťažiach nastúpil na 11 duelov a dal jeden gól. Nástupom na trénerskú lavičku oficiálne ukončil hráčsku kariéru a podpísal novú zmluvu na dva a pol roka. "Dostal som príležitosť pokračovať v práci, ktorú tu vykonali Brian Clough, Jim Smith, Frank Lampard a Phillip Cocu. Je to pre mňa česť. Sľubujem všetkým v klube a fanúšikom, že prekonáme všetky prekážky, aby tento historický klub mohol naplniť svoj potenciál," vyhlásil Rooney podľa DPA vo svojom prvom rozhovore ako hlavný kouč.

Bývalý útočník Rooney strelil 53 gólov v 120 zápasoch za anglickú reprezentáciu. Viackrát ako on obliekol dres "Albiónu" iba brankár Peter Shilton. Zároveň je s 253 gólmi historicky najlepším strelcom Manchestru United. "Baranom" sa v The Championship nedarí. Po 22 zápasoch im patrí s 19 bodmi 22. priečka a sú tak v zóne zostupu.

Viac o téme: Wayne Rooney Derby County
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Tim Goode
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články