VIDEO Demolácia Messiho družiny: Mbappé hetrikom zostrelil Barcelonu!

Kylian MbappéKylian Mbappé Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti Paríža St. Germain vstúpili do vyraďovacej fázy Ligy majstrov 2020/2021 vysokým víťazstvom 4:1 na ihrisku FC Barcelona. Skóre úvodného stretnutia osemfinále otvoril v 27. minúte z jedenástky Lionel Messi, finalista uplynulého ročníka súťaže otočil skóre vďaka hetriku Kyliana Mbappého. Do streleckej listiny sa v drese hostí zapísal aj Moise Kean.

PSG nastúpil na Camp Nou bez dvojice zranených ofenzívnych ťahúňov Neymara a Di Mariu, Barcelone chýbali z rovnakých príčin Coutinho, Fati a Sergi Roberto. Hostia zvolili vyčkávaciu taktiku a ani hráči katalánskeho giganta sa v úvode nikam neponáhľali. V 14. minúte sa v prvej príležitosti ocitol Griezmann, nabehol si na kolmicu do súperovej šestnástky, Navas mu však zmenšil strelecký uhol a nepustil loptu za svoj chrbát. Hostia pohrozili Icardim, ale jeho pokus nebol dostatočne razantný. V 28. minúte de Jong spadol v šestnástke hostí po súboji s Kurzawom, rozhodca ukázal na biely bod a jeho prísny "penaltový" verdikt potvrdil aj VAR. Messi z jedenástky nekompromisne zavesil, dlho sa však so spoluhráčmi z vedenia netešil.

Lionel Messi oslavuje so Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Joan Monfort

Parížania o štyri minúty vymysleli rýchlu akciu po osi Verratti - Kurzawa, krajný bek PSG loptu rýchlo priťukol Mbappemu, ten si cez Lengleta vylepšil palebnú pozíciu a zblízka nedal ter Stegenovi šancu - 1:1. Rušný futbal pokračoval. Kurzawa si s Mbappem vzápätí vymenili pozície, jeho krížny pokus ter Stegen vyrazil končekmi prstov na roh. Na opačnej strane sa v podobnej pozícii ocitol Griezmann, tesne minul ľavú žrď. PSG vstúpil do druhého polčasu tlakom. Mbappe si užíval voľný priestor, v 47. minúte namieril tesne vedľa žrde, o tri minúty neskôr ter Stegen musel zakročiť proti tečovanému pokusu Keana. Domáca defenzíva nemala svoj deň a Parížania to náležite využili. V 65. minúte Pique neodvrátil center Florenziho a Mbappe z druhej vlny poslal loptu do odkrytej časti bránky - 1:2.

Kylian Mbappé a Gerard Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

Útočník hostí mohol o malú chvíľu skompletizovať hetrik, radosť mu prekazil ter Stegen. S chuťou hrajúci hostia súpera vôbec nešetrili, Paredes z priameho kopu zakrútil loptu na zadnú žrď a úplne voľný Kean zvýšil už na 3:1. Zo strany PSG to ešte nebolo všetko. Mbappe napokon v 85. minúte zavŕšil hetrik, keď technickou strelou zakončil brejk troch proti dvom - 1:4. Paríž aj jeho zásluhou pôjde do odvety s luxusným náskokom.

1. zápas osemfinále Ligy majstrov 2020/2021:
FC Barcelona - Paríž St. Germain 1:4 (1:1)
Góly: 27. Messi (z 11 m) - 32., 65. a 85. Mbappe, 70. Kean. Rozhodoval: Kuipers (Hol.), ŽK: Gueye (PSG)

Barcelona: ter Stegen - Dest (71. Mingueza), Pique (79. Puig), Lenglet, Alba - de Jong, Busquets (79. Pjanič), Pedri (79. Trincao) - Griezmann (85. Braithwaite), Messi, Dembele
PSG: Navas - Florenzi (89. Kehrer), Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa - Paredes, Gueye (46. Herrera) - Kean (85. Danilo), Verratti (73. Draxler), Mbappe - Icardi

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Paríž Saint Germain Kylian Mbappé