VIDEO Parádne zákroky brankárov: Dúbravka zachraňoval Slovensko pred blamážou!

Na snímke slovenský brankár Martin DúbravkaNa snímke slovenský brankár Martin Dúbravka Zdroj: TASR/AP/Petros Karadjias

NIKÓZIA - Slovenskí futbaloví reprezentanti len remizovali vo svojom úvodnom zápase kvalifikácie MS 2022 s Cyprom 0:0. V stredajšom súboji H-skupiny sa po nevýraznom výkone nedokázali gólovo presadiť. Od prehry ich ukážkovými zákrokmi zachránil Martin Dúbravka.

32-ročný skúsený gólman Newcastlu United najskôr ukážkovo chytil strelu z diaľky z kopačky Kousoulosa. V 82. minúte vyslal bombu spoza šestnástky domáci kapitán Arymatas a prinútil Dúbravku k výbornému akrobatickému zákroku.

Slovenský gólman následne zachránil spoluhráčov dvoma excelentnými zákrokmi v 88. minúte po dvoch hlavičkách Pittasa. Pri prvej reflexívne vyrazil loptu na roh, po ktorom ďalšie zakončenie aktívneho Pittasa vytiahol spod brvna. Dúbravku môžeme právom označiť za najlepšieho hráča zápasu zo slovenskej strany.

Dúbravka nebol jediným gólmanom, ktorý ukázal kvality. Slováci mohli otvoriť skóre už v 13. minúte, keď Duda vonkajškom skvele vysunul do čistej šance Rusnáka, ktorý sa ocitol sám pred domácim iba 22-ročným brankárom. Demetris Demetriou ukázal, že je veľmi nádejný gólman, keď gólovú šancu zlikvidoval parádnym zákrokom.

Mladého brankára už dlhšie sleduje aj slovenský tréner Zsolt Hornyák, ktorý momentálne trénuje maďarský tím Puskás Akadémia FC. O talentovanom bránkarovi zrejme ešte budeme počuť.

Demetris Demetriou Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Petros Karadjias

Viac o téme: Slovensko Newcastle United Martin Dúbravka
  • Autor: © Zoznam/MC
  • Zdroj: TASR; Športky