Český cyklista sa so Saganom na štart nepostaví: Štybar mal problémy so srdcom

Zdeňek Štybar Zdeňek Štybar Zdroj: TASR/Oliver Ondráš

BRUSEL - Český cyklista Zdeněk Štybar sa kvôli problémom so srdcovým rytmom podrobil v stredu zákroku zvanému katétrová ablácia. Tridsaťpäťročný člen belgického tímu Deceuninck-Quick Step sa môže už cez víkend vrátiť k tréningu, nebude ale štartovať v nedeľnej klasike Okolo Flámska, kde sa okrem iných predstaví aj Slovák Peter Sagan.

Štybarova stajňa dnes na webe uviedla, že sa bývalý trojnásobný majster sveta v cyklokrose začal cítiť zle po nedeľnom závode Gent-Wevelgem, v ktorom obsadil 25. miesto.

"Po vyšetrení naším lekárskym tímom sa zistilo, že má problémy so srdcovým rytmom. Bolo odporučené, aby podstúpil abláciu. Tento zákrok úspešne vykonal profesor Pedro Brugada v stredu v nemocnici v Bruseli," uviedol Deceuninck-Quick Step. Ablácia je metóda, pri ktorej lekári cez triesla zavedú až do srdca katéter, pomocou ktorého vyriešia falošné elektrické impulzy spôsobujúce arytmiu.

Štybara teraz čaká niekoľko dní pauzy, ktoré strávi s rodinou. "Samozrejme som sklamaný, že prídem o nedeľné preteky. Toto je moja obľúbená časť sezóny. Dobre som trénoval a mal som pocit, že moja forma pred týmto víkendom bola najlepšia, akú som za poslednú dobu mal," uviedol na tímovom webe český cyklista .

"Mal som však šťastie, že to bol len drobný zákrok. Som vďačný, že k tomu došlo a že sa to opravilo, nielen s výhľadom na zvyšok sezóny, ale aj na mojej celkové zdravie. Po dôkladnej prehliadke bolo príjemné zistiť, že to nebolo nič vážnejšieho. Dám si pár dní voľna, odpočiniem si so synom a manželkou a potom sa vrhnem zase do tréningu," povedal Štybar, ktorý minulý piatok skončil piaty v klasike E3 Harelbeke.

Viac o téme: Okolo Flámska Zdeněk Štybar
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK, športky
Staršie správy

Videá