Jágrovcom vychytal postup: Košarišťan s dvojicou Slovákov mieri do tímu českého extraligistu

Andrej Košarišťan so spoluhráčmi oslavuje postup KladnaAndrej Košarišťan so spoluhráčmi oslavuje postup Kladna Zdroj: Profimedia

MLADÁ BOLESLAV - V tíme českého extraligového klubu BK Mladá Boleslav budú v sezóne 2021/2022 pôsobiť aj slovenský brankár Andrej Košarišťan, obranca Adam Jánošík a útočník Miloš Kelemen. Klub informoval o nových akvizíciách na oficiálnej stránke.

Pre 27-ročného Košarišťana pôjde o prvé pôsobisko v českej extralige. Sezónu 2020/2021 strávil v nižšej súťaži v Kladne, ktorému pomohol k postupu do najvyššej súťaže. Predtým pôsobil vo viacerých kluboch v slovenskej extralige.

Obranca Jánošík sa vráti do českej extraligy po ročnom pôsobení vo švédskom klube IK Oskarshamn. V najvyššej českej súťaži už obliekal dresy Liberca, Chomutova, Litvínova a Plzne, za ktoré odohral celkovo 254 zápasov s bilanciou 20 gólov a 41 asistencií.

Po vydarenej sezóne vo Zvolene absolvuje prvý zahraničný angažmán 21-ročný krídelník Miloš Kelemen. V ročníku 2020/2021 patril k lídrom zvolenského tímu a po 50 zápasoch mal bilanciu 24 gólov a 19 asistencií. "Miloš prežil prelomovú sezónu. Ide o mladého útočníka s dobrým korčuľovaním, ktorý má potenciál zlepšovať sa," povedal športový manažér mladoboleslavského A-mužstva Václav Nedorost. K angažovaniu ďalších dvoch slovenských hráčov doplnil: "O Adama Jánošíka sme stáli už niekoľko rokov. Je to vynikajúci, charakterný obranca, ktorý nebude mať problém zapadnúť do kabíny. Je v najlepšom hokejovom veku a jeho komplexnosť a tvrdosť je to, čo sme hľadali. Andrej Košarišťan by mal doplniť našu silnú brankársku dvojicu a popasovať sa o svoje miesto."

Viac o téme: Andrej Košarišťan BK Mladá Boleslav Adam Jánošík Miloš Kelemen
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR