Slovan po blamáži v Trnave vyhodil trénera: Na lavičku sa vracia Vladimír Weiss!

Slovenský tréner Vladimír Weiss staršíSlovenský tréner Vladimír Weiss starší Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Úradujúci slovenský majster ŠK Slovan Bratislava má nového trénera! Stal sa ním Vladimír Weiss st., teda bývalý tréner slovenskej reprezentácie. Darko Milanič skončil po blamáži v Trnave, kde "belasí" prehrali 3:0. Vladimír Weiss st. sa tak vracia na lavičku slovenského majstra po desiatich rokoch, kedy Slovan viedol v sezóne 2011-12.

Nový tréner by mal už zajtra viesť úradujúceho majstra v semifinálovej odvete Slovnaft Cupu proti Banskej Bystrici. Informoval o tom Facebook profil Šport v RTVS, klub to však zatiaľ oficiálne nepotvrdil.

Slovan prehral v derby so Spartakom druhýkrát v krátkom čase, keď podľahol aj v domácom stretnutí 17. apríla (1:2). Po nedeľnej prehre avizoval generálny riaditeľ Ivan Kmotrík ml. vyvodenie dôsledkov: "Sme si vedomí, čo sa dnes stalo, a vnímame vážnosť situácie. Prehrať sa dá, nie však dvakrát v rozmedzí dvoch týždňov v najväčšom slovenskom derby a po výkonoch, ktoré nezodpovedajú značke ŠK Slovan Bratislava. Dnes sme mali šancu napraviť dojem z posledných nevydarených výkonov, namiesto toho dostali všetci, ktorí nám verili, krutú ranu."

Milanič prebral Slovan minulý rok v septembri. Slovinský tréner nahradil vo funkcii Jána Kozáka mladšieho, ktorý pri mužstve skončil pre neuspokojivé výkony. Generálny riaditeľ Slovana vtedy vyhlásil: "Výkony tímu nezodpovedajú potenciálu kádra a predovšetkým značke ŠK Slovan Bratislava, preto sme sa rozhodli pre zmenu na trénerskom poste." Slovinský tréner následne podpísal zmluvu na jeden rok s opciou na ďalšie dve sezóny.

Tréner Slovan Bratislava Darko Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Weiss starší viedol Slovan aj v minulosti, v sezóne 2011/2012 ho priviedol do skupinovej fázy Európskej ligy. Potom zamieril do Kazachstanu, kde trénoval Kajrat Almaty. Uplynulé štyri roky pôsobil na lavičke gruzínskej reprezentácie, na ktorej skončil v novembri 2020. Prenikol s ňou až do finále baráže o EURO 2020. Tento rok dostal Cenu Jozefa Vengloša pre trénera roka 2020.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st.
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR, Športky