Nečakané komplikácie pred MS v hokeji: Prípravné zápasy museli zrušiť!

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR – František Iván

FRIBOURG - Na piatok a sobotu naplánované prípravné zápasy hokejistov Švajčiarska a Francúzska (oba vo Fribourgu) museli zrušiť. Dôvodom je pozitívny test na koronavírus v tíme hostí.

Ako informoval Švajčiarsky hokejový zväz na svojom webe, francúzski reprezentanti nastúpili minulý víkend na prípravný duel pred MS proti Taliansku. Dva dni po jeho odohratí sa tímy dozvedeli o dvoch pozitívnych prípadoch, ktoré sa vyskytli v talianskom mužstve. Utorkový prípravný súboj Švajčiarska s Talianskom tak museli zrušiť, ako aj piatkový zápas Helvétov s Francúzskom z dôvodu inkubačnej doby. Následné PCR testy však odhalili jeden koronavírusový prípad vo francúzskom mužstve. Preto organizátori vo Fribourgu zrušili nielen piatkový, ale aj druhý sobotný prípravný zápas.

Švajčiari tak predčasne ukončili prípravný kemp v Chame. Pri odchode absolvujú všetci hráči a členovia realizačného tímu ešte jedno kolo PCR testov. Zverenci trénera Patricka Fischera by sa mali najbližšie stretnúť na zraze v utorok 11. mája a o dva dni neskôr odletia do Lotyšska. V Rige odohrajú 14. a 15. mája záverečné dve prípravné stretnutia proti krajine usporiadateľa MS.

Viac o téme: Francúzsko Švajčiarsko Koronavírus
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR