Krško opäť v Tbilisi

BRATISLAVA - Bývalý slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Miloš Krško (nar. 23. 10. 1979) by mal svoju ďalšiu hráčsku kariéru spojiť opäť s tímom FC Dinamo Tbilisi

Ako je známe, 28-ročný univerzál v obave o vlastnú bezpečnosť počas ozbrojeného konfliktu Gruzínska s Ruskom o regióny Južné Osetsko a Abcházsko v auguste opustil túto postsovietsku krajinu a z nebezpečného územia utiekol pred vojnou domov. Odchovanec prievidzského futbalu ešte 6. augusta odohral v drese Dinama Tbilisi domáci odvetný duel 2. predkola Ligy majstrov 2008/2009 proti Panathinaikosu Atény (0:0, prvý duel na gréckej pôde 0:3, pozn.), ale o pár dní už nabral kurz Slovensko.

Rovnako urobil aj nemecký tréner tbiliského klubu Rainer Zobel i ďalší hráči-legionári. Účastník OH 2000 v Sydney Miloš Krško sa však vo svojej domovine dlho neohrial. "Pravda je, že Miloš s nami pár dní trénoval, bol sa však pozrieť aj v Brne. V nedeľu pred desiatimi dňami odcestoval späť do Tbilisi, kde má stále platný kontrakt," informoval viceprezident účastníka I. ligy FKM Prievidza Ladislav Gelačák, kde Krško začínal s "veľkým" futbalom.

Slovenský futbalista, schopný nastupovať na stopérskom poste, krajoch obrany či v pozícii defenzívneho stredopoliara, si obliekal v doterajšej kariére dresy Prievidze, Trenčína, Brna, Slovana Bratislava a Žiliny, odkiaľ vlani vo februári prestúpil práve do Dinama Tbilisi. Úradujúci gruzínsky majster má v aktuálnej sezóne 2008/2009 po dvoch kolách na konte tri body a patrí mu 6. priečka v tabuľke.

"Dinamovci" najskôr podľahli na súperovej pôde tímu FC Gagra 1:2, v druhom kole však zdolali doma Cchinvali hladko 4:1. V sobotu 27. 9. nastúpia v tbiliskom derby proti Lokomotivu.

  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: SITA
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy