Ipswich potrestal Norrisa za kontroverznú oslavu gólu
LONDÝN - Anglický futbalový klub Ipswich Town potrestal Davida Norrisa za jeho kontroverznú \"želiezkovú\" oslavu gólu v druhej najvyššej dlhodobej súťaži The Championship a varoval ho pred podobnými prejavmi v budúcnosti.
"Davidovi je veľmi ľúto, že jeho počínanie bolo zle interpretované, čo uviedol aj vo svoj pondelňajšom liste rodine Peakovcov. Vypočuli sme si jeho verziu celej udalosti a prijali sme vysvetlenie, že nechcel ospravedlniť či podporiť čin svojho kamaráta McCormicka, vyhodnotili sme však toto správanie ako necitlivé," uvádza sa v stanovisku Ipswichu. Podrobnosti o treste neboli zverejnené. Dvadsaťsedemročný stredopoliar Norris vyvolal rozruch formou oslavy svojho gólu do siete Blackpoolu (1:0) v sobotňajšom stretnutí a jeho napodobňovanie spútaných rúk väzňa bude vyšetrovať aj disciplinárna komisia Anglickej futbalovej asociácie (FA).
Väčšina divákov totiž gesto pochopila ako symbolické vyjadrenie podpory bývalému spoluhráčovi Lukovi McCormickovi, ktorý si odpykáva viac ako sedemročný trest odňatia slobody za zabitie dvoch chlapcov - Arrona a Bena Peakovcov - pri automobilovej nehode. Brankár McCormick zavinil smrť 10-ročného Arrona a 8-ročného Bena jazdou pod vplyvom alkoholu pri návrate z Norrisovej svadby.
- Autor: © Zoznam/
- Zdroj: topky.sk


































































































