Košice vyprášili Martin 7:3

KOŠICE – Košice si poradili s Martin hladko 7:3.

HC Košice - MHC Martin 7:3 (3:1, 3:2, 1:0)
Góly: 3. Rudolf Huna (Špelda, S. Gron), 13. Petričko (J. Kopecký, S. Gron), 13. P. Bartoš (Juraj Faith, Michel Miklík), 23. S. Gron (Rudolf Huna, Petričko), 26. Rudolf Huna (Petričko, S. Gron), 33. Húževka (Špelda, Šimurda), 52. Šimurda (Kmiť, Húževka) - 9. M. Macho (Appel), 26. Vantroba (M. Beran), 37. Polák (Török, L. Říha)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: v 6. min Klepáč (Martin) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko - M. Grečko, Smrek, 5661 divákov

Zostavy:
Košice:
Lipovský - M. Šterbák, M. Kozák, Tabaček, Chmelo, Špelda, J. Sýkora - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Ščurko, S. Gron, Rudolf Huna - Šimurda, Húževka, Kmiť - J. Kopecký, Petričko
Martin: Dzubina (od 26. min Lakosil) - Kolba, I. Ďatelinka (od 11. min Brcko), J. Polák, Klepáč, Vantroba, Drgoň - Török, M. Beran, I. Dornič - Appel, M. Macho, L. Říha -Trokan, Mahdalík, Škumát

Košičania pôsobili od začiatku podstatne sebavedomejším dojmom a už v 3. min v presilovke sa po ideálnej prihrávke Špeldu presadil Huna. Nasledovala ďalšia možnosti Miklíka. Martin dokázal odpovedať pri presilovke 5 proti 3, keď v 9. min namieril Macho do odkrytej časti košickej bránky. Domáci, ktorí mali lepší pohyb, išli do vedenia po druhý raz v stretnutí v 13. min, keď sa po peknej prihrávke Kopeckého presadil Petričko. O 22 sekúnd na to bol už stav 3:1, po kombinácii prvého košického útoku skóroval Bartoš.

V druhej tretine domáci schuti kombinovali a už v 23. min pridali štvrtý gól. Gron po milimetrovej prihrávke Hunu namieril pod hornú žŕdku. V 26. min domáci "rozobrali" martinskú obranu a Huna v páde prekonal Dzubinu, ktorého následne v 26. min vystriedal Lakosil. V tej istej minúte sa martinský obranca Vantroba natlačil až pred Lipovského a znížil. Šiesty gól padol v 33. min z hokejky Húževku, ktorý doklepával do prázdnej bránky Lakosilom vyrazenú strelu Špeldu. V závere tretiny bol vylúčený Šimurda a na konci biliardovej akcie hostí bol Polák.

Košičania v tretej tretine kontrolovali náskok a po sérii nepremenených príležitostí v 52. min pri presilovke pridali siedmy gól po tom, ako sa do strely oprel Šimurda. Martin ešte mohol korigovať, ale Beran nastrelil iba žŕdku.

Hlasy:
Anton Tomko
(tréner Košíc): "Sme radi, že sme vyhrali, veď sme hrali s tretím tímom tabuľky. Napravili reputáciu po prehre v Banskej Bystrici, dnes to bolo iné mužstvo, hralo koncentrovane. Góly sme dávali po pekných kombináciách, odvďačili sme sa tak divákom. Vyhrali sme zaslúžene."

Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Košiciam musím pogratulovať. Domáci boli lepší, náš výkon dnes nebol dobrý. Ďatelinka má zrejme otras mozgu."

  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: SITA
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy