Everton – Chelsea 0:0, vylúčený Terry, rekord nepadol!
LIVERPOOL - V pondelňajšej dohrávke 18. kola anglickej Premier League uhral Everton s Chelsea bezgólovú remízu. The Blues tak premárnili možnosť zosadiť z prvého miesta tabuľky Liverpool. Neodkázali prekonať ani rekord Premier Leaugue v počte výhier na ihriskách súperov za sebou.
Dvanástym víťazstvom vonku za sebou by prekonali 48-ročný rekord Tottenhamu. Ich nádeje ale zarezal kapitán John Terry, ktorý dostal v 35. minúte červenú kartu za faul na Leona Osmana.
V druhom polčase mal Everton obrovskú prevahu, vypracoval si viacero gólových príležitostí, hostí však podržal český brankár Petr Čech. V 84. min síce Steven Pienaar prekonal gólmana Londýnčanov, asistent hlavného arbitra Philipa Dowda však odmával postavenie mimo hry.
Zverenci trénera Luiza Felipeho Scolariho nedokázali využiť nedeľňajšie zaváhanie svojho najväčšieho rivala na čele tabuľky FC Liverpool (1:1 s Arsenalom) a Vianoce budú oslavovať na druhej priečke s jednobodovou stratou práve na "The Reds“. Everton, ktorý má na svojom konte v tomto ročníku stále jediné víťazstvo v Goodison Parku, zostal na 7. mieste.
Výsledok: FC Everton - FC Chelsea 0:0
ČK: 35. Terry (Chelsea)
- Autor: © Zoznam/
- Zdroj: ČTK, SITA


































































































