Slavia sa dostala na čelo tabuľky, Hancko opäť skóroval pri víťazstve Sparty

Gólové oslavy futbalistov SlavieGólové oslavy futbalistov Slavie Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti majstrovskej Slavie Praha triumfovali v nedeľnom stretnutí 14. kola českej ligy na prechodnom ihrisku FK Pardubice v Ďolíčku vysoko 5:0. Dva góly strelili Michael Krmenčík aj Ondřej Lingr, skóre uzavrel Ubong Ekpai. Slovenský stredopoliar Jakub Hromada odohral v hosťujúcom drese celý zápas.

Slavia má na konte 35 bodov a vyšvihla sa na čelo tabuľky o bod pred Viktoriu Plzeň, ktorá nezvíťazila v dvoch vystúpeniach za sebou.

Hancko opäť skóroval

O dva body za mestským rivalom zaostáva Sparta Praha na treťom mieste, ktorá zdolala na vlastnom štadióne FK Teplice 4:2. Gólom k tomu prispel aj slovenský obranca Dávid Hancko, ktorý dal v 39. minúte druhý zásah domácich. Okrem neho odohrali celý duel v drese Sparty aj obranca Lukáš Štetina a krídelník Lukáš Haraslín.

Česká liga - 14. kolo:
MFK Karviná - 1. FC Slovácko 2:2 (1:1)
Góly: 11. Papadopulos, 81. Tulio - 37. Hofmann, 56. Kalabiška
/L. Čmelík odohral prvý polčas, R. Mikuš (obaja Karviná) bol na lavičke náhradníkov - P. Šimko aj M. Tomič hrali od 78. min, P. Bajza (všetci Slovácko) bol na lavičke náhradníkov/

FK Pardubice - Slavia Praha 0:5 (0:0)
Góly: 58. a 63. Krmenčík, 64. a 75. Lingr, 81. Ekpai
/J. Hromada odohral celé stretnutie, I. Schranz (obaja Slavia) nefiguroval v zápise o stretnutí/

FC Zlín - FK Jablonec 0:0
/M. Rakovan odchytal a R. Matejov odohral celé stretnutie, M. Hlinka (všetci Zlín) hral od 84. min - J. Považanec (Jablonec) odohral prvý polčas/

Sparta Praha - FK Teplice 4:2 (2:1)
Góly: 77. a 88. Pulkrab, 29. Krejčí ml., 38. HANCKO - 39. Succar, 80. Mareš (z 11 m)

Viac o téme: Slavia Praha Jakub Hromada FK Pardubice