Arsenal chce Xabiho Alonsa z Liverpoolu

LONDÝN - Stredopoliar FC Liverpool Xabi Alonso sa v nedeľňajšom dueli Premier League proti Arsenalu Londýn neúmyselne postaral o tom, že tvorca hry \"The Gunners\" Cesc Fabregas si pre zranenie kolena nazahrá možno až štyri mesiace. A reakcia trénera Arsenalu Arséna Wengera? Xabiho Alonsa chce v januárovom prestupovom období získať do svojho tímu. Informuje o tom britský denník The Daily Telegraph.

Londýnčania sa snažili španielskeho reprezentanta zlanáriť už v lete, no nedokázali vyrovnať finančné požiadavky Liverpoolu v hodnote 17 miliónov libier. Arsenal vtedy údajne ponúkal o tri milióny menej.

Xabi Alonso sa v úvode sezóny trápil. Príčinou boli špekulácie o jeho odchode do Arsenalu či Juventusu Turín, ale aj teórie o príchode stredopoliara Garetha Barryho z Aston Villy, ktorý hráva práve na jeho poste. V ďalšom priebehu ročníka sa však rodený Bask stal jednou z dôležitých súčastí zostavy trénera Rafaela Beníteza a aj vďaka jeho konštantným výkonom sú “The Reds” momentálne na čele tabuľky Premier League, po prvý raz počas Vianoc od roku 1996.

Okrem Xabiho Alonsa sú na nákupnom zozname Arsenalu aj Yaya Touré z FC Barcelona, Sebastian Giovinco z Juventusu Turín, Stephane Mbia z francúzskeho Rennes či mladučký útočník AC Miláno Alexandre Pato. Wenger v každom prípade musí do svojho kádra priviesť zodpovedajúcu náhradu za dlhodobo zraneného Fabregasa, v opačnom prípade sa pravdepodobne budú musieť na Emirates Stadium rozlúčiť s myšlienkou na boj o titul.

  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: SITA
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy