Môžu za to problémy so srdcom? Bývalá svetová štvorka nečakane ukončila kariéru!

Britská tenistka Johanna Kontová Britská tenistka Johanna Kontová Zdroj: SITA/AP/Wilfredo Lee

LONDÝN - Bývalá štvrtá tenistka sveta Johanna Kontová ukončila kariéru. Počas desaťročnej profesionálnej kariéry získala štyri tituly a zahrala si semifinále Australian Open, Roland Garros a Wimbledonu, na US Open došla najďalej do štvrťfinále.

"Je koniec, ale som vďačná za všetko, čo som dokázala. Všetko totiž skôr nasvedčovalo tomu, že sa v tenise nepresadím," uviedla na sociálnych sieťach tridsaťročná Kontová.

Vo svetovom rebríčku Kontovej aktuálne patrí 113. miesto. Najvyššie bola na štvrtej priečke v roku 2017, kedy sa stala prvou britskou tenistkou v elitnej päťke od roku 1984.

"O konci som dlho premýšľala, ale už nemám psychickú silu ísť cez bolesť. A keď nemôžem tvrdo pracovať, tak nemôžem na kurte predviesť to najlepšie. Proste mi došla para," vyhlásila.

Problémy so srdcom?

Jedným z dôvodov nečakaného odchodu do tenisového dôchodku môžu byť Kontovej problémy so srdcom. Britská tenistka nedávno priznala, že po zápasoch ju trápilo bušenie srdca a točila sa jej hlava. 

Rodáčka zo Sydney prekonala ochorenie Covid-19, ktoré ju pripravilo o štart na wimbledonskej tráve a olympiáde v Tokiu. Od začiatku roku 2020 odohrala len 37 zápasov. 

Na snímke britská tenistka Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Pavel Golovkin

"Občas mávam búšenie srdca. V podstate sa mi bezdôvodne zrýchli tep. Trochu sa mi točí hlava. Prvýkrát sa to stalo v Birminghame v roku 2017, druhýkrát to bolo v Pekingu o rok neskôr. Tretíkrát to bolo pred tromi mesiacmi. Nie je dobré ani zábavné, že som pre koronavírus musela vynechať Wimbledon alebo olympijské hry, ale nedá sa to obísť. Považujem sa však za šťastného, pozitívneho a pragmatického človeka, preto chcem všetkých ubezpečiť, že je u mňa všetko v poriadku," citoval slová britskej tenistky austrálsko-maďarského pôvodu portál Tennis Actu TV.

Viac o téme: Johanna Kontová
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Johanna Konta
  • Zdroj: ČTK, Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy