Náskok Neapolu sa scvrkol na minimum, Škriniarov Inter stráca už len dva body

Lautaro Martínez oslavuje gólLautaro Martínez oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom už vedú taliansku Serie A len o jeden bod. Po stredajšej remíze na pôde Sassuola 2:2 v 15. kole sa ich náskok na čele tabuľky pred AC Miláno scvrkol na minimum, "Azzurri" pritom viedli po hodine hry o dva góly.

Druhé AC malo zápas v Janove (3:0) pod kontrolou, keď už po desiatich minútach prekonal chabý múr domácich Zlatan Ibrahimovič a ďalšími dvomi presnými zásahmi stanovil konečný výsledok Brazílčan Junior Messias. Na lídra sa na rozdiel dvoch bodov dotiahol Inter Miláno so slovenským stopérom Milanom Škriniarom po cennej domácej výhre 2:0 nad Speziou Calcio.

V Sassuole po vyhrotenej situácii dostal chvíľu po vyrovnaní v 89. minúte červenú kartu tréner Neapolu Luciano Spalletti. "Dnes večer sme hrali kvalitný futbal. Sassuolo je ťažký súper, my sme mali prevahu a zaslúžene sme sa dostali do vedenia. Za stavu 2:0 sme trochu stratili kontrolu. Povedal som svoje rozhodcovi, myslím si, že neodpískal faul na Amira Rrahmaniho. Poslal ma dole z ihriska, ale svoj názor som nezmenil," povedal Spalletti po zápase.

Futbalisti Sassuola sa tešia Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Spada/LaPresse

Strelcom druhého gólu hostí bol Belgičan Dries Mertens, ktorý tak zaknihoval 140. gól za Neapol a navýšil svoj náskok v rebríčku najlepších strelcov talianskeho klubu. Vedie ho pred Marekom Hamšíkom (121) a Diegom Maradonom (115). Okrem neho sa v stredu presadil aj Fabian Ruiz. O návrat domácich sa postarali Gianluca Scamacca a Gian Marco Ferrari.

Výsledok "Rossoneri" z Janova síce vyzerá jednoznačne, no hostia museli dvakrát na poslednú chvíľu hasiť pri šanciach domácich. Najprv vykopol nožničkami z bránkovej čiary za stavu 1:0 pre AC loptu Fikayo Tomori. A v 80. minúte takmer znížil striedajúci Manolo Portanova, ktorý strelou z polovice ihriska prekvapil brankára Mika Maignana. "Večer bol takmer dokonalý, boli sme hladní po víťazstve. Tabuľka ma momentálne nezaujíma, o titule sa rozhodne oveľa neskôr," povedal po zápase pre La Gazzetta dello Sport kouč Stefano Pioli, ktorý s AC nedávno predĺžil zmluvu do júna 2023.

Strelec len na lavičke

Darilo sa aj Interu Miláno v základe s Milanom Škriniarom, obhajca zdolal na San Sire Speziu 2:0 a v tabuľke je tretí, len dva body za vedúcim Neapolom. Góly si pripísali Roberto Gagliardini a Lautaro Martinez, ktorý premenil penaltu po ruke bývalej opory MŠK Žiliny Jakuba Kiwiora. Poliak dostal za protesty proti pokutovému kopu žltú kartu. Tesne pred druhým gólom takmer vyrovnal Joaquin Correa, keď Samira Handanoviča zachránilo brvno. Len na lavičke Spezie absolvoval duel slovenský reprezentačný útočník David Strelec.

"Myslím si, že toto víťazstvo bude udávať smer pre zvyšok sezóny. Predtým sme stratili pomerne veľa bodov a teraz sme sa dotiahli na najlepších dvoch, sme v dobrej forme," povedal po zápase strelec druhého gólu Martínez.

Viac o téme: Luciano Spalletti SSC Neapol AC Miláno Inter Miláno Stanislav Lobotka Milan Škriniar Sassuolo